Kolejny włoski klub zainteresowany Michałem Karbownikiem. Proponują mniej niż wcześniej Napoli

Portal legia.net doszedł do informacji przekazanej przez Gianluca Di Marzio o możliwych przenosinach Karbownika do Włoch. Klub grający na poziomie Serie A oferuje za Polaka 6 milionów euro.

Jeszcze miesiąc temu pisaliśmy o tym, że SSC Napoli proponuje za Michała Karbownika 8.5 miliona euro plus dodatkowe bonusy. Teraz na horyzoncie pojawił się kolejny klub z Włoch – Parma. Zarząd Crociati złożył Legii propozycję za 19-latka, opiewającą na 6 milionów euro. Obrońca Legii miałby przenieść się do Włoch na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu.

Na pewno jeśli odejdzie, to tam, gdzie będzie czuć się bardzo dobrze, komfortowo. Musi być przekonany do miejsca przeprowadzki. Biorę jego zdanie pod uwagę, a ono brzmi identycznie, jak moje: nic na siłę. – jeszcze niedawno przekonywał agent zawodnika

Parma, delikatnie mówiąc, nie zaliczyła najlepszego startu w nowym sezonie Serie A. Po dwóch kolejkach na ich koncie widnieje całe 0 punktów po porażkach z Napoli (0:2) i z Bologną (1:4).

Do tej pory na pozycji lewego obrońcy w Parmie zagrali Darmian oraz Pezzela. Szczególnie ten pierwszy ma już wyrobione nazwisko w Europie, ale może on być również wystawiany po drugiej stronie defensywy. Nie wiadomo również, jaki plan na Karbownika miałby trener Liverani. Czy 19-latek zostałby na prawej obronie, tak jak rozpoczął obecny sezon w Legii, czy może wróciłby na pozycję lewego obrońcy, gdzie grał w poprzednim sezonie. Potencjalnym wariantem jest również ustawienie Michała w środku pola, co zresztą testował ostatnia Czesław Michniewicz.

Michał Budzich