Karbownik coraz bliżej transferu do Napoli! Padnie rekord transferowy w Ekstraklasie

Michał Karbownik od kilku tygodni jest łączony z przenosinami do SSC Napoli. Wydaje się, że jedyną kwestią, która pozostała do ustalenia jest kwota transferu. A ta zdecydowanie robi wrażenie…

Obrońca Legii Warszawa dzięki udanym występom w poprzednim sezonie Ekstraklasy wzbudził zainteresowanie wielu klubów z Europy. Od kilku tygodni najgłośniej mówi się o przenosinach do włoskiego Napoli. Jak informuje Super Express, Karbownik ma być autorem najdroższego transferu w historii Ekstraklasy.

Jeszcze niedawno mówiło się o 7 milionach euro + nieznanych nam bonusach. Jednak z informacji, jakie posiada Piotr Koźmiński z SE, wynika, że kwota wzrosła już do 8,5 mln euro! Do tego miałaby dojść bonusy.

Dziś, okrężną drogą, dotarły do nas informacje, że transakcja miałaby być dopięta na poziomie 8,5 miliona euro plus ewentualne bonusy. Jeśli to się ostatecznie potwierdzi, to faktycznie będziemy mieli nowy, absolutny rekord. – czytamy na stronie Super Expressu

Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord transferowy Ekstraklasy również należy do innego piłkarza Legii. Jest nim Radosław Majecki, który w styczniu tego roku podpisał kontrakt z Monaco. Francuski klub zapłacił za 20-latka 7 mln euro.

Michał Budzich