Ważna rozmowa przed Michałem Probierzem. „Uważnie przygląda się temu zawodnikowi”

 

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o potencjalnej grze Santiago Hezze w reprezentacji Polski. Według doniesień Dominika Pasternaka z portalu „sport.tvp.pl” Michał Probierz spotka się z 22-letnim pomocnikiem w najbliższym czasie.
Zagra dla Biało-Czerwonych?

Santiago Hezze to defensywny pomocnik urodzony w 2001 roku. 22-latek aktualnie broni barw greckiego Olympiakosu, a portal transfermarkt.de wycenia go na 8 mln euro.
Mateusz Łęgowski wśród najlepszych w Europie! Pod tym względem jest kozakiem [CZYTAJ]

Ostatnio wiele mówiło się o Argentyńczyku z polskim paszportem w kontekście kadry Biało-Czerwonych. Z uwagi na to, że jego babcia jest Polką, otrzymał on taki dokument. Według greckich mediów załatwienie paszportu miało na celu pomóc Olympiakosowi w obejściu limitów spoza Unii Europejskiej.

Nowe doniesienia w tej sprawie przekazał portal „sport.tvp.pl”. Polski Związek Piłki Nożnej przekazał wspomnianej redakcji, że Hezze był wcześniej obserwowany, ale nie prowadzono z nim rozmów ze względu na brak paszportu. Teraz sytuacja się jednak zmieniła.
– Jak udało nam się ustalić, zawodnikowi uważnie przygląda się selekcjoner Michał Probierz. W najbliższych dniach wybierze się do Grecji, by spotkać się z być może przyszłym kadrowiczem. Jeśli rozmowy będą pozytywne, nic nie stanie na przeszkodzie, by otrzymał powołanie – czytamy w artykule Dominika Pasternaka.
Defensywny pomocnik w przeszłości bronił barw młodzieżowej reprezentacji Argentyny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zagrał w dorosłej kadrze Polski. W obliczu braku zainteresowania ze strony selekcjonera mistrzów świata Biało-Czerwoni mają spore szanse na „przygarnięcie” go do siebie.

Źródło: TVP Sport