UEFA podjęła decyzję ws. przerwanego meczu Belgia-Szwecja

Poznaliśmy decyzję UEFA odnośnie przerwanego meczu Belgia-Szwecja. Spotkanie nie zostanie już dokończone, a za ostateczny rezultat uznano wynik przy którym przerwano mecz.

W poniedziałek reprezentacje Belgii i Szwecji mierzyły się ze sobą w kwalifikacjach EURO 2024. Po pierwszej połowie przy wyniku 1:1 mecz został przerwany. Decyzja była spowodowana wydarzeniami, do jakich doszło tamtego dnia na ulicach w Brukseli. W Belgii doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęło dwóch szwedzkich kibiców.

Dziś UEFA podjęła decyzję odnośnie tego meczu. Spotkanie nie zostanie już dokończone. Wynik do przerwy (1:1) został uznany za ostateczny. Obie drużyny otrzymają za remis po jednym punkcie.

Komitet Wykonawczy tłumaczy swoją decyzję tym, iż rozegranie pozostałej części meczu kolejnego dnia było niemożliwe. Obie reprezentacje zgodziły się, by zakończyć mecz takim wynikiem, przy jakim przerwano pojedynek. Ewentualna zwycięstwo jednej czy drugiej drużyny niewiele by zmieniło w kontekście walki o awans na EURO 2024. Belgia jest już pewna awansu na turniej, z kolei Szwecja nie ma już nawet matematycznych szans na bezpośredni awans.

4 komentarze do “UEFA podjęła decyzję ws. przerwanego meczu Belgia-Szwecja”

1. After checking out a few of the blog posts on your web site, I really like your way
    of blogging. I added it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future.
    Please check out my web site as well and tell me what you think.

2. Good day! This is my first visit to your blog!
    We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.