Trener Puszczy Niepołomice wbił szpilkę Wiśle Kraków. „W motywacji swoją rolę odegrała ich konferencja”

Puszcza Niepołomice pokonała Wisła Kraków (4:1) w półfinałowym meczu baraży o awans do Ekstraklasy. Po spotkaniu szkoleniowiec gości, Tomasz Tułacz wbił szpilkę Białej Gwieździe.

Wisła Kraków kolejny rok na zapleczu

To już pewne. Wisła Kraków nie zagra w następnym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. Biała Gwiazda odpadła w półfinałowym meczu baraży o awans z Puszczą Niepołomice. Ekipa z Reymonta przegrała u siebie aż 1:4.

Tomasz Tułacz na pomeczowej konferencji prasowej wbił szpilkę Wiśle Kraków. Szkoleniowiec Puszczy Niepołomice zwrócił uwagę na to, że konferencja Białej Gwiazdy przed spotkaniem była motywująca dla jego zawodników.

Duński ekspert wieszczy transfer Grabary. „Pokazał, co potrafi” [CZYTAJ]

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zrobiliśmy krok przybliżający nas do tego, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, a przybliżyło nas do tego, to, że Puszcza w stu procentach zrealizowała to, co sobie założyliśmy. Pokazaliśmy silny mental, nie chcę tutaj wchodzić w szczegóły, ale mieliśmy trudny moment, po przegranym ostatnim meczu z Chrobrym Głogów, gdy stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji, których nie potrafiliśmy wykorzystać, postawiliśmy się w trudniejszej sytuacji, bo pierwszy mecz barażowy musieliśmy grać na wyjeździe. W motywacji swoją rolę odegrała też konferencja Wisły, trzeba czasem uważać, co się mówi – powiedział Tułacz.

– Gra przy takiej publiczności, w takiej atmosferze jest świętem futbolu i dzisiaj moi zawodnicy osiągnęli bardzo dobry wynik i przeszli do kolejnej rundy. To jest jednak tylko pierwszy krok. Dopiero w niedzielę okaże się, czy spełnimy swoje marzenia – podsumował.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet, PAP