Tomaszewski o konflikcie Lewandowskiego z Kucharskim. „To musi zostać bardzo szybko wyjaśnione”

Jan Tomaszewski, jak to już ma w zwyczaju, komentuje niemal każdą głośną sprawę. Nie inaczej było w przypadku konfliktu Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim, o którym głośno jest nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. – Byli przyjaciółmi, a teraz… coś takiego – wyznał Tomaszewski.

W ostatnich dniach spór między Lewandowskim a Kucharskim przybiera na sile. Niemal każdego dnia docierają do nas nowe fakty w tej sprawie. Były agent Lewandowskiego miał szantażować piłkarza i domagać się od niego 20 milionów euro. Wczoraj światło dzienne ujrzał zapis z rozmowy między Lewandowskim a agentem piłkarskim. 

W rozmowie z portalem Interia Sport do całej sprawy odniósł się były reprezentant Polski – Jan Tomaszewski.

– Jestem zniesmaczony, że taka sytuacja w ogóle ma miejsce. Byli przyjaciółmi, a teraz… coś takiego. To musi zostać bardzo szybko wyjaśnione, bo nie tylko psuje wizerunek najlepszego piłkarza świata, ale szkaluje nas wszystkich jako Polaków. […] Mam nadzieję, że na wyrok nie będziemy czekali latami – wyznał w rozmowie z Interią Jan Tomaszewski.

– Jedno zasadnicze pytanie mi się nasuwa. Jeśli rzeczywiście z posiadanych przez Roberta nagrań wynika, że wszystko zaczęło się ponad rok temu, to dlaczego dowiadujemy się o tym dopiero teraz? Prawo wyraźnie stanowi – a Czarek był przecież posłem, więc powinien o tym wiedzieć – że kto wie o popełnionym przestępstwie, a nie zgłosi tego do organów ścigania, może zostać uznanym za współwinnego – kontynuuje.

Cała rozmowa z Janem Tomaszewskim jest dostępna na Interii, wystarczy kliknąć tutaj.

Michał Budzich