Tomasz Hajto broni Roberta Lewandowskiego. „Przecież to jest jakaś hipokryzja”

 

Tomasz Hajto był gościem w programie Romana Kołtonia na antenie Prawdy Futbolu. Były reprezentant Polski wypowiedział się na temat wyników plebiscytu Przeglądu Sportowego. Ekspert Polsatu Sport stanął w obronie Roberta Lewandowskiego i przejechał się po siatkówce.
Hajto o wynikach plebiscytu na Sportowca Roku w Polsce

Robert Lewandowski zajął siedemnaste miejsce w tegorocznej edycji plebiscytu Sportowca Roku. Odległa od podium lokata wywołała sporą dyskusję w przestrzeni publicznej. Wielu dziennikarzy i kibiców mówiło o tym, że „Lewy” może nie był ostatnio w najlepszej formie, ale w okresie oceny do plebiscytu zdobył mistrzostwo Hiszpanii oraz koronę króla strzelców ligi.
Xavi zrzuca winę na sędziego za porażkę z Realem? „Rzut karny, którego nie powinno być” [CZYTAJ]

W gronie broniących Roberta Lewandowskiego znalazł się Tomasz Hajto. Były reprezentant Polski w programie Romana Kołtonia na antenie Prawdy Futbolu przedstawił swoje zdanie w temacie wyników plebiscytu.

Zawodnik, który w przeszłości reprezentował m.in. barwy Schalke 04 Gelsenkirchen, porównał także piłkę nożną do siatkówki. Były obrońca reprezentacji Polski stwierdził, że najpopularniejszym i zdecydowanie cięższym sportem jest dyscyplina Roberta Lewandowskiego.
– Czterdzieste miejsce mu dajmy. Przecież to jest jakaś hipokryzja. Ja rozumiem, że chcieliśmy docenić kogoś jeżdżącego na rowerze albo na łyżwach. Dzisiaj rozmawiamy o siatkówce w Polsce – przecież to też jest niszowy sport. To jest sport, który jest popularny w 8-10 krajach na całym świecie – powiedział Tomasz Hajto.

– Dlaczego my odnosimy sukcesy w siatkówce? Romek… bo my płacimy najwięcej na całym świecie. My jesteśmy w stanie ściągnąć najlepszego zawodnika do Polski, bo my jesteśmy w stanie płacić 150-200 tysięcy miesięcznie pensji. Jak my byśmy w piłce byli w stanie płacić 20 milionów euro zawodnikowi – jednemu, ośmiu zawodnikom po 8 milionów, czterem po 12 i siedmiu po 6, to my byśmy też mieli jedną z najlepszych lig – stwierdził.

– To jest na pewno ciężki sport. Trzeba być super przygotowanym. To jest sport skakania. Tam nie dymasz 12 kilometrów w meczu na progowym tętnie 200, 220 – jak biegniesz 80 metrów, musisz 70 wrócić, kryć przeciwnika, operować jeszcze piłką nogami – dodał.
– Lepiej władamy rękami i nogami. Dziecko zaczyna jeść rękami, czy nogami? Ja się mega cieszę, że siatkówka ma sukcesy, sam ją oglądam, oglądałem też skoki narciarskie, ale nie bądźmy szowinistami. Nie starajmy się komuś udowodnić, że siatkówka jest bardziej popularna od piłki nożnej – podsumował.

Na szczęście Robert Lewandowski ostatnio wrócił do strzeleckiej formy. Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki rywali trzy mecze z rzędu. W ostatnim spotkaniu jego FC Barcelona uległa Realowi Madryt (1:4).

Źródło: Prawda Futbolu