Szef hiszpańskiej federacji tłumaczy się ze swojego zachowania. „Muszę wyciągnąć z tego wnioski”

 

Prezydent hiszpańskiej federacji piłkarskiej wydał komunikat w sprawie swojego zachowania podczas ceremonii medalowej mistrzostw świata kobiet. Luis Rubiales przy wręczaniu krążków pocałował jedną z zawodniczek.

Hiszpanki najlepsze

Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej kobiet wygrała tegoroczne mistrzostwa świata. Więcej niż o samym spotkaniu z Anglią mówi się jednak o pomeczowej sytuacji. Luis Rubiales w trakcie ceremonii wręczania medali pocałował Jennifer Hermoso. Zachowanie prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej oburzyło wiele osób. Część z nich chciała jego dymisji.

Rummenigge… broni Rubialesa. Zaskakujące słowa niemieckiego działacza [CZYTAJ]

Jakby tego było mało, działacz złapał się za własne genitalia, po czym wykonał specyficzny ruch. Niedaleko prezesa hiszpańskiej federacji siedziała królowa Letycja.

Zamieszanie wokół całej sytuacji zmusiło polityka do sprostowania.

– Doszło do tego spontanicznie. Wśród nas nie zostało to zrozumiane kontrowersyjnie, bo postrzegaliśmy to jako coś naturalnego, normalnego, bez żadnej złej woli. Lecz na zewnątrz zrobiło się poruszenie. Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony, przepraszam. Muszę wyciągnąć z tego wnioski i zrozumieć, że zajmując takie stanowisko jak prezes federacji, muszę być bardziej ostrożny – powiedział Rubiales.

Źródło: Meczyki.pl, Twitter