Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań odcina się od sytuacji z Galerią Posnania. „Profil, który wymyślił tę informację, nie ma nic wspólnego z kibicami Lecha Poznań”

 

Oficjalny profil kibiców Lecha Poznań opublikował oświadczenie w sprawie ich rzekomego udziału ws. zaprowadzania porządku w galerii Posnania. Fani Kolejorza odcinają się od postów na profilu, z którego wyszła propozycja o zaprowadzeniu porządku w centrum handlowym.
Kibice prostują

Przypomnijmy, że kilka dni temu wybuchła afera związana z zachowaniem młodzieży w galerii Posnania. Nastolatkowie mieli kraść, pić alkohol, brać narkotyki i zaczepiać klientów na terenie centrum handlowego.
Wspomniane wydarzenia zostały podparte licznymi historiami pracowników i stałych bywalców w Posnanii. Profil o nazwie „Od kołyski aż po grób Lech Poznań” postanowił wykorzystać tę sytuację, do zaoferowania swojej pomocy w sprawie zaprowadzenia porządku w centrum handlowym.

Twórca wspomnianej strony na Facebooku zasugerował władzom Posnanii, że kibice Lecha mogą być ochroną w galerii. Problem jednak w tym, że oficjalny profil fanów Kolejorza nie ma nic wspólnego z twórcą „Od kołyski aż po grób Lech Poznań”. Fanatycy Dumy Wielkopolski się od niego odcinają, o czym poinformowali na Facebooku.
– Kibice Lech Poznań to bardzo nośny temat. Niezwykle często wykorzystywany do clickbaitów, fake newsów. Jesteśmy motywem, który doskonale się sprzedaje i przynosi olbrzymie zasięgi nie tylko oficjalnym stronom różnych mediów, ale przede wszystkim bliżej nieokreślonym profilom facebookowym prowadzonym przez osoby, którym zależy na atencji i nabijaniu oglądalności. Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Poznaniu, odbiły się szerokim echem praktycznie we wszystkich portalach internetowych. Profil facebookowy, który wymyślił i opublikował tę  informację, nie ma nic wspólnego z kibicami Lecha Poznań. Odcinamy się jednoznacznie od postów publikowanych na tym profilu. Przypuszczamy, że autor tego fake newsa nie będzie mieć na tyle cywilnej odwagi, by sprostować swoją publikację i ucieknie do króliczej nory. Jesteśmy bardzo niemile zaskoczeni, że nie tylko internetowi celebryci wykorzystują tę sytuację, by zaistnieć w mediach, ale olimpijczycy i mistrzowie świata w swoich dyscyplinach sportu również – czytamy w oświadczeniu Kibiców Lecha Poznań.

Źródło: Facebook