Skomplikowana sytuacja barażowa reprezentacji Polski. Z tymi rywalami możemy zagrać wiosną

polW marcu reprezentację Polski czeka walka w barażach o awans na mistrzostwa Europy. Sytuacja jest jednak bardzo złożona i skomplikowana. Z kim „Biało-Czerwoni” mogą zagrać wiosną? 
Eliminacje Euro 2024 są zdecydowanie do zapomnienia. Tylko dzięki pozycji w Lidze Narodów zachowaliśmy szanse na udział w turnieju w Niemczech. Bezpośrednio awansowała już Albania, zaś dołączą do niej Czesi lub Mołdawianie.

Złożona sytuacja

Właśnie dzięki Lidze Narodów „Biało-Czerwoni” bez względu na miejsce w grupie mieli zapewniony udział w barażach. Sytuacja jest jednak na ten moment dość skomplikowana, bo rywale, jakich spotkamy, zależą od wyników w poszczególnych grupach. Na „teraz” zmierzylibyśmy się jednak w półfinale z Ukrainą, Finlandią lub Islandią.
W drugiej parze z kolei w tym momencie odbyłby się mecz Chorwacji z Estonią. Chorwaci natomiast wciąż walczą o bezpośredni awans. W grupie wyprzedza ich jednak Walia.

Scenariuszy jest natomiast dużo, dużo więcej. Z naszego punktu widzenia korzystnie byłoby gdyby Chorwacja wywalczyła awans bezpośrednio. Wówczas Polska byłaby najwyżej rozstawiona i w półfinale zagrałaby z Estonią. Z kolei Walijczycy zagraliby z wcześniej wspomnianą Ukrainą, Finlandią lub Islandią.
Należy jednak pamiętać, że Ukraina wciąż też ma szanse na bezpośredni awans. O to bije się z Włochami, z którymi zmierzy się już w poniedziałek. Italii do wyjazdu na turniej w Niemczech potrzeba zaledwie remisu.
We wtorek będziemy mieć już pełny obraz nadchodzących baraży. Rozegrane zostaną bowiem ostatnie spotkania i faza zasadnicza eliminacji mistrzostwa Europy zostanie oficjalnie zakończona.

1 komentarz do “Skomplikowana sytuacja barażowa reprezentacji Polski. Z tymi rywalami możemy zagrać wiosną”

  1. Our partners have opened a new site vipeth.site I personally supervise the work of employees. In honor of the new year we are giving new users a registration bonus with promo code: NEWUSER24. It gives +70% on the first deposit. Soon we will introduce new artificial intelligence for better work.

Możliwość komentowania została wyłączona.