Saudyjczycy profesjonalizują trzecią ligę. Tyle można w niej zarobić

Saudyjczycy nie przestają zaskakiwać swoim rozmachem. Państwo postanowiło zwiększyć zainteresowanie rozgrywek, inwestując w amatorskie zespoły z trzeciej ligi.
Saudyjczycy profesjonalizują trzecią ligę

Arabia Saudyjska od wielu miesięcy sprowadza do siebie największe gwiazdy futbolu. Przypomnijmy jednak, że nie każdy, kto zdecydował się na transfer na Bliskich Wschód, jest obecnie zadowolony. Jordan Henderson planuje wrócić do Europy, a Ajax wyraził wstępne zainteresowanie.
Właściciel Rakowa poszerzy działalność? Może przejąć zagraniczny klub! [CZYTAJ]

Takie sytuacje jednak nie blokują Arabów. Saudyjczycy nie chcą się zatrzymać na promowaniu najlepszej ligi. Planują rozwijać także niższe szczeble rozgrywek i zachęcają potencjalnych zawodników za pośrednictwem platformy FutbolJobs.

Oferta obejmuje wynagrodzenie od trzech do czterech tysięcy euro miesięcznie oraz własne mieszkanie. Dyrektor FutbolJobs, Valentin Botella Nicolas stwierdził, że ogłoszenie cieszy się sporym zainteresowaniem.
– Odzew, jaki otrzymaliśmy, był wprost przytłaczający. Można to policzyć na podstawie tysięcy codziennych interakcji, e-maili, wpisów w mediach społecznościowych czy wiadomości na WhatsAppie z prośbami o informacje dotyczące tej konkretnej oferty – powiedział.
Najbardziej poszukiwanymi zawodnikami są środkowi obrońcy, skrzydłowi i napastnicy. Brakuje również członków sztabów szkoleniowych, fizjoterapeutów i masażystów. Arabowie szukają również piłkarek.

Wspomniane działania są najprawdopodobniej spowodowane staraniem się Arabii Saudyjskiej o poprawę wizerunku w świecie futbolu i nie tylko. Wspomniane państwo kandyduje bowiem do organizacji Mistrzostw Świata w 2034 roku.

Źródło: MARCA, Meczyki.pl