Rosjanie nie doceniają reprezentacji Polski. „Klasa piłkarzy jest zupełnie inna”

Reprezentacja Polski odpadła z EURO 2024 w fazie grupowej. Biało-Czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie. Po ostatnim spotkaniu z Francją rosyjscy ocenili postawę podopiecznych Michała Probierza na turnieju.

 

Koniec EURO dla Polaków

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy w Niemczech. Podopieczni Michała Probierza przegrali 1:2 z Holandią, 1:3 z Austrią i zremisowali 1:1 z Francją. Biało-Czerwoni w związku z tym zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Po trzecim spotkaniu fazy grupowej mecz Francji z Polską był szeroko komentowany w rosyjskich mediach. Byli zawodnicy reprezentacji tego kraju ocenili grę obu drużyn. 33-krotny reprezentant Rosji, Władisław Radimow na antenie Match TV przyznał, że klasa Polaków na tle grupy jest zupełnie inna i nie ma nic dziwnego w tym, że uplasowali się na ostatnim miejscu.

 

– Francuzi zagrali słabo. Biorąc pod uwagę potencjał ataku, muszą zwiększyć presję i dłużej kontrolować piłkę. Strategia turniejowa polega jednak na tym, że niektóre mecze mogą być niezadowalające, natomiast same umiejętności pozwalają ci wyjść z grupy. Polacy zajęli zatem oczywiście ostatnie miejsce, gdyż klasa ich piłkarzy jest zupełnie inna – powiedział na antenie Match TV Władisław Radimow.

Swoje trzy grosze w sprawie tego meczu dodał także były piłkarz Bayeru Leverkusen, Dmitryj Bułykin. Stwierdził on, że Trójkolorowi do tej pory bawili się i chichotali, ponieważ prawdziwe rozgrywki zaczynają się dla nich od fazy pucharowej.

– Francuzi mieli wiele okazji w meczu z Polską, ale ich nie wykorzystali. Na razie bawią się i chichoczą, ale w fazie pucharowej będzie już widać po nich zdecydowanie większe zaangażowanie – stwierdził w rozmowie z serwisem Championat.com Dmitryj Bułykin.

Źródło: Championat.com, Match TV, Przegląd Sportowy Onet

Dodaj komentarz