Prezes Puszczy pokazał ostatni mail od Filipiaka. Piękny gest zmarłego właściciela Cracovii

W niedzielę piłkarskie środowisko obiegła informacja o śmierci Janusza Filipiaka. Były właściciel Cracovii uchodził za świetny przykład w kwestii zdrowego zarządzania klubem, dając „Pasom” wiele chwil radości. Żył również w zgodzie z wieloma prezesami innych klubów. Nie inaczej było w przypadku Puszczy Niepołomice, której szef, Marek Bartoszek, pokazał maila od 71-latka. 
Ostatnie tygodnie Filipiak spędził w szpitalu, co którego trafił pod koniec września. Właściciel Cracovii zmarł w niedzielę, co szybko rozeszło się w mediach. Cała piłkarska Polska była wyraźnie poruszona odejściem 71-letniego działacza.

Piękny gest

Filipiak był jednym z najbardziej oddanych klubowi właścicieli. Jego firma Comarch posiadała niemal 100 proc. udziałów w klubie. Za swojego życia pozwolił wejść Cracovii na zupełnie inny poziom, wygrywając Puchar Polski, a walcząc o europejskie puchary.
71-latek żył także w dobrych relacjach z PZPN-em i klubami na niższych szczeblach, jak do niedawna Puszcza Niepołomice. Kiedy obiekt beniaminka nie spełniał wymogów na grę w Ekstraklasie, Cracovia udostępniła im swój stadion. Filipiak utrzymywał również stały kontakt z prezesem Puszczy – Markiem Bartoszkiem.
Działacz postanowił podzielić się ostatnim mailem, jaki otrzymał od zmarłego Filipiaka. Właściciel Cracovii osobiście pogratulował pierwszego zwycięstwa Puszczy w Ekstraklasie. 7 sierpnia wygrali 1-0 ze Stalą Mielec.

– Gratuluję wygranej. Bardzo się cieszę. Trzymam za was kciuki. Dziękuję za zaproszenie na mecze – napisał w krótkim mailu do Bartosza.

5 komentarzy do “Prezes Puszczy pokazał ostatni mail od Filipiaka. Piękny gest zmarłego właściciela Cracovii”

Możliwość komentowania została wyłączona.