Polski bramkarz zastąpi Fabiańskiego? Według mediów jest na celowniku Młotów

Według doniesień włoskich mediów West Ham United interesuje się Łukaszem Skorupskim. Bramkarz Bolonii miałby zostać następcą Łukasza Fabiańskiego.

Niepewny przyszłości

„Fabian” w kwietniu skończy 36 lat, więc londyńczycy zaczynają się rozglądać za jego następcą. Media z Półwyspu Apenińskiego donoszą, że jednym z kandydatów jest inny Polak, Łukasz Skorupski. Umowa Młotów z Fabiańskim obowiązuje do końca bieżącego sezonu. 36-letni bramkarz jest jednym z najlepszych zawodników The Hammers, dlatego wszystko wskazuje na przedłużenie kontraktu.

Polak za Polaka?

Do tej pory nie ogłoszono żadnej informacji na ten temat. Fabiański jak tylko był zdrowy – grał w bramce WHU. Teraz jednak zmaga się z urazem, który wykluczył go ze starcia z Manchesterem City. Według włoskich dziennikarzy, West Ham widzi następcę dla Polaka w Bolonii. Mowa oczywiście o Łukaszu Skorupskim, który od dawna zbiera świetne noty na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz również: Łukasz Skorupski zatrzymał Ciro Immobile! Włoskie media doceniają Polaka [WIDEO]

Bilans „Skorupa” w bieżącej kampanii to osiemnaście występów i cztery czyste konta. Jego umowa z włoskim klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku. Branżowy portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 4 miliony euro. Wcześniej Skorupski bronił barw m.in. AS Romy, Empoli i Górnika Zabrze. We Włoszech przebywa od 2013 roku.

Źródło: TuttoBolognaWeb, TVP Sport