Piszczek wraca do BVB w nowej roli. „Mam z nim szczególną więź”

Borussia Dortmund ogłosiła powrót Łukasza Piszczka na Signal Iduna Park. Polak będzie asystentem nowego szkoleniowca BVB, Nuriego Sahina.

 

Sahin nowym trenerem, a jego asystentem Piszczek

Łukasz Piszczek po zakończeniu piłkarskiej kariery zdecydował się na bycie szkoleniowcem. Początkowo były piłkarz BVB objął rolę grającego trenera w rodzimym klubie z Goczałkowic. Jednocześnie występował jako ekspert w Viaplay.

Z czasem coraz częściej wymieniało się „Piszcza” w kontekście objęcia jakiegoś z polskich klubów lub asystentury w reprezentacji Polski. Ostatecznie żadna z tych opcji nie wypaliła.

Teraz Łukasz Piszczek otrzymał inną propozycję. Borussia Dortmund i Nuri Sahin zaproponowali Polakowi pracę w klubie. Były pomocnik BVB objął niedawno stanowisko pierwszego szkoleniowca tej drużyny. Sahin i Piszczek znają się z boiska. Borussia Dortmund poinformowała, że wraz z Łukaszem Piszczkiem do sztabu Sahina dołączą Joao Tralhao i Ertugrul Arslan.

 

– Łukasz był moim pierwszym wyborem, gdy stało się jasne, że Sven Bender opuści niestety klub w nowym sezonie. Mam z nim szczególną więź, więc bardzo chciałem kontynuować współpracę ze Svenem – wytłumaczył Sahin.

Turek współpracował z nimi już a Antalyasporze, gdzie prowadzili między innymi Adama Buksę i Jakuba Kałuzińskiego. Łukasz Piszczek w mediach społecznościowych skomentował swój ruch na trenerskiej ścieżce zawodowej. Były reprezentant Polski cieszy się, że wraca do swojego byłego klubu.

– Bardzo się cieszę, że wracam do Borussii Dortmund, tym razem w roli asystenta trenera. Dziękuję za zaufanie Nuriemu Sahinowi i BVB – napisał na Facebooku Łukasz Piszczek.

Źródło: Facebook, Borussia Dortmund

Dodaj komentarz