Pierwsze powołania Michała Probierza już dziś! Szykuje się powrót do reprezentacji

Dziś poznamy pierwsze powołania Michała Probierza do seniorskiej reprezentacji Polski. Wśród powołanych ma znaleźć się piłkarz, którego ostatnio nie oglądaliśmy w narodowych barwach, a występował w nich wcześniej.
We wrześniu doszło do kolejnej zmiany selekcjonera reprezentacji Polski. Następcą Fernando Santosa został Michał Probierz. Nowy selekcjoner już przed kilkoma dniami zgłosił szeroką kadrę na październikowe zgrupowanie, nie została jednak upubliczniona. Dziś mamy poznać już ostateczną kadrę na nadchodzące zgrupowanie. Ogłoszenie powołań ma nastąpić po dzisiejszych meczach Legii i Rakowa w europejskich pucharach.
Wśród powołanych piłkarzy ma znaleźć się miejsce dla zawodnika, którego ostatnio nie widzieliśmy w reprezentacji. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”, Michał Probierz ma powołać Tymoteusza Puchacza. Jak czytamy, wcześniej 24-latka odwiedził asystent Sebastian Mila, a na jego piątkowym meczu ma pojawić kolejny członek sztabu reprezentacji, Michał Bartosz.
Tymoteusz Puchacz zadebiutował w reprezentacji Polski w 2021 roku, kiedy selekcjonerem był Paulo Sousa. W narodowych barwach zagrał łącznie 12 razy. Jego ostatni występ przypada na mecz przeciwko Belgii z czerwca 2022 roku.
W tym sezonie Tymoteusz Puchacz występuje na zapleczu Bundesligi w barwach FC Kaiserslautern. Do tej pory rozegrał 8 meczów ligowych, w których zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Zagrał także w jednym meczu Pucharu Niemiec, w którym zaliczył jedną asystę.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich