Piękny gest Roberta Lewandowskiego! Zadedykował bramkę…

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciła Bundesliga. Robert Lewandowski już w pierwszym meczu po powrocie udowodnił, że żadna pauza mu nie straszna. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny przeciwko Unionowi Berlin, a cieszynkę skierował do grupy CukierAsy Poznań.

CukierAsy Poznań, to klub piłkarski stworzony dla dzieci zmagających się z cukrzycą. Były piłkarz Stomilu Olsztyn, Mikołaj Illukowicz, wpadł na pomysł założenia tejże grupy. Jest ich trenerem oraz już trzykrotnie zorganizował Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci Chorych na Cukrzycę.

CukierAsy dla swoich wychowanków oraz ich rodziców organizują spotkania wideo ze sławnymi postaciami świata sportowego. Rozmawiali między innymi z Szymonem Ziółkowskim, Kamilem Bieleckim czy też Dariuszem Szpakowskim. W zeszłym tygodniu, dzięki pomocy Bartosza Bosackiego, który jest ambasadorem drużyny: gościem był jego kolega z czasów gry w Lechu Poznań – Robert Lewandowski.

Na sam koniec spotkania jeden z członków drużyny CukierAsy poprosił Lewandowskiego o nietypową rzecz. Miłosz, czołowy strzelec drużyny, zwrócił się z prośbą do Roberta, aby ten po strzelonym golu dla Bayernu ułożył dłoń w kształt litery „C”, aby zadedykować gola grupie z Poznania.

 

 

Napastnik Bayernu nie zapomniał o obietnicy i w niedzielne popołudnie, po pokonaniu Rafała Gikiewicza, wykonał cieszynkę, o którą poprosił go Miłosz. CukierAsy nie kryły radości na swoim profilu facebookowym.