Nadchodzą lepsze czasy dla United? Były pracownik FC Barcelony i Manchesteru City nowym dyrektorem Czerwonych Diabłów

Czas na zmiany w Manchesterze United. Czerwone Diabły zatrudniły byłego pracownika lokalnego rywala – Manchesteru City oraz FC Barcelony. Omar Berrada będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego klubu.
Zmiany w United

Sir Jim Ratcliffe niedawno wykupił pakiet 25% akcji Manchesteru United. Wraz z zakupem brytyjski biznesmen stał się odpowiedzialny za kwestie sportowe w klubie. Założyciel firmy INEOS nie próżnował i szybko wytypował nowego dyrektora generalnego.
Gigant z Premier League zainteresowany Szymańskim. Skauci obejrzą jego najbliższy mecz [CZYTAJ]

Trafiło na Omara Berradę. Pierwszy takie doniesienia przekazał David Ornstein z The Athletic. Niedługo później w kanałach komunikacyjnych Manchesteru United pojawiła się oficjalna informacja o zatrudnieniu.
Były dyrektor operacyjny ds. sportowych w Manchesterze City w przeszłości pracował także w FC Barcelonie (spędził tam osiem lat, gdzie zajmował stanowisko szefa sponsoringu i starszego menadżera ds. rozwoju biznesu medialnego – przyp. red.). Według Daily Mail działacz odegrał kluczową rolę w sprowadzeniu Erlinga Haalanda do Obywateli. Przyczynił się również do rozwoju akademii.

Zatrudnieniem Omara Berrady Manchester United zamyka rozdział poszukiwania nowego dyrektora. Przypomnijmy, że wspomniany działacz zastąpi Richarda Arnolda, który opuścił Old Trafford w listopadzie (jego rolę tymczasowo pełnił Patrick Stewart – przyp. red.). Nowy działacz będzie odpowiedzialny za sferę biznesową i sportową.
Podpisanie kontraktu z byłym pracownikiem City można uznać za niezły wyczyn. Taki ruch oznacza spory powiew świeżości w Manchesterze United. Omar Berrada posiada bowiem wielkie doświadczenie w piłce nożnej na najwyższym poziomie. Kibicom Czerwonych Diabłów pozostaje czekać na kolejne ruchy nowego akcjonariusza klubu, sir Jima Ratcliffe’a.

Źródło: The Athletic, Manchester United, Daily Mail