Moder i Karbownik podpisali kontrakty z Brighton! Co wiemy o ich transferach?

Wczoraj w internecie pojawiła się informacja, jakoby Jakub Moder i Michał Karbownik mieli zostać nowymi piłkarzami Brighton. Dzisiaj już wiemy, że obaj dołączyli do zespołu z Premier League.

Wczoraj wieczorem rozpoczęła się prawdziwa ekstraklasowa karuzela transferowa. Najpierw w internecie pojawiła się informacja, że do Brighton przejdzie Jakub Moder. Nie minęła chwila, a świat obiegła informacja, że do zawodnika Kolejorza może dołączyć Michał Karbownik.

Według informacji Tomasza Włodarczyka Brighton za transfer Jakuba Modera zapłaciło ponad 10 milionów euro! Do tego dochodzą rozmaite bonusy oraz 10% z następnego transferu. Były piłkarz Kolejorza bije na łeb na szyję Radosława Majeckiego, który odszedł z Legii za 7 milionów euro i ustanawia nowy transferowy rekord Ekstraklasy!

Jeżeli chodzi o Michała Karbownika, to Legia Warszawa również może liczyć na duże pieniądze z jego transferu. 5.5 miliona euro, bonusy oraz 10% od następnego transferu – jak 19-latek nie spali się w Premier League, to Wojskowi mogą zarobić na nim naprawdę duże pieniądze!

Jest jeszcze jeden ciekawy fakt, który łączy oba transfery. Wiemy, że obaj piłkarze zostali automatycznie wypożyczeni do Lecha oraz Legii. Istnieje zapis mówiący o tym, że Brighton może ich ściągnąć już po pół roku. Jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce, to Moder i Karbownik mogą rozegrać resztę sezonu w Niemczech (Mewy współpracują z St. Pauli) bądź Belgii (właściciel Brighton jest większościowym udziałowcem Royale Union Saint-Gilliose).

Kacper Polaczyk