Michał Probierz podjął decyzję. To on będzie kapitanem reprezentacji Polski pod nieobecność Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z reprezentacją Holandii na EURO 2024. Michał Probierz ogłosił decyzję odnośnie tego, kto zastąpi „Lewego” w roli kapitana.
Kontuzje mocno pokomplikowały plany Michała Probierza. W meczu otwarcia EURO, przeciwko Holandii, na pewno zabraknie Roberta Lewandowskiego. Pod znakiem zapytania stoi także występ takich zawodników jak Paweł Dawidowicz, Karol Świderski, czy Taras Romanczuk. Wcześniej z wyjazdu na EURO kontuzja wykluczyła Arkadiusza Milika.

Robert Lewandowski na pewno nie zagra z Holandią. Pod znakiem zapytania stoi także to, czy 35-latek będzie do dyspozycji Michała Probierza w kolejnych meczach. Wczoraj PZPN informował, iż u Roberta doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Piłkarz FC Barcelony nabawił się tej kontuzji w trakcie towarzyskiego meczu z Turcją.
Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski od 2014 roku. Opaskę „Lewy” przejął po Jakubie Błaszczykowskim. W ostatnim czasie, kiedy Lewandowski był nieobecny, to opaska spoczywała na ramieniu Piotra Zielińskiego. Jak przekazał Michał Probierz, podczas EURO będzie podobnie. W meczu z Holandią opaskę po Robercie Lewandowskim przejmie właśnie Piotr Zieliński. Selekcjoner nie powiedział nic więcej, jednak można się domyślić, że kolejny w hierarchii jest z pewnością Wojciech Szczęsny.

Piotr Zieliński bywał już kapitanem reprezentacji Polski. Od 1. minuty mecz z opaską na ramieniu zaczynał 3-krotnie. W żadnym z tych starć Polska nie odniosła porażki. Bilans to 2 zwycięstwa i 1 remis.


fot. Kacper Polaczyk

Michał Budzich