Miał grać dla Polski. Otrzymał powołanie do reprezentacji Argentyny U-23

Santiago Hezze otrzymał powołanie do reprezentacji Argentyny do lat 23. Mający polskie korzenie 22-latek najprawdopodobniej zagra na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Przed kilkoma miesiącami w polskich mediach sportowych głośno zrobiło się o niejakim Santiago Hezze. W styczniu tego roku ukazała się informacja o staraniach 22-letniego piłkarza, by uzyskać polski paszport. Hezze miał wówczas złożyć wniosek o polskie obywatelstwo na prośbę Olympiakosu Pireus, w którym występuje. Wszystko za sprawą limitu graczy spoza Unii Europejskiej obowiązującego w lidze greckiej. Uzyskanie polskiego paszportu ułatwiłoby sytuację tego klubu.
Babcia Santiago Hezze urodziła się w Polsce. To było pretekstem do złożenia wniosku o polski paszport. Po publikacji tych informacji w polskich mediach natychmiast rozpoczęła się dyskusja odnośnie ewentualnej gry Hezze w reprezentacji Polski. Hezze grał w reprezentacjach młodzieżowych Argentyny, jednak do tej pory nie zadebiutował w drużynie seniorskiej.
Po dłuższej przerwie od informacji łączących Hezze z reprezentacją Polski ponownie zrobiło się głośno. Grecki dziennikarz, George Tsanakas, przekazał, iż Santiago Hezze otrzymał powołanie do reprezentacji Argentyny do lat 23. Drużyna ta przygotowuje się do letnich Igrzysk Olimpijskich. W dniach 8 i 11 czerwca Argentyna u-23 rozegra dwa mecze towarzyskie z Paragwajem. To po tych spotkaniach ma zostać ogłoszona oficjalna kadra Argentyny na Olimpiadę. A ta rozpocznie się już w lipcu.

Na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Argentyna zagra w grupie z Marokiem, Irakiem i Ukrainą. Pierwszy mecz został zaplanowany na 24 lipca.

Michał Budzich