Mecz z podłożonym dźwiękiem z trybun okazał się hitem!

Stacja Eleven Sports, odpowiedzialna za transmisję spotkań Bundesligi, wczoraj przetestowała transmisję wraz z podłożonym dźwiękiem trybun. Kibicom ten pomysł się jak najbardziej spodobał!

We wczorajszym meczu Bayernu Monachium przeciwko Eintrachtowi Frankfurt (5:2) stacja Eleven przeprowadziła eksperyment polegający na podłożeniu dźwięków z trybun. Kibice mieli do wyboru dwie opcje. Na kanale Eleven Sports 1 mecz był odtwarzany z oryginalnym dźwiękiem, natomiast na kanale Eleven Sports 2 został podłożony głos z trybun. Którą opcję chętniej wybierali kibice? Ku naszemu zaskoczeniu, tą drugą.

Redaktor naczelny Eleven – Patryk Mirosławski – stworzył ankietę na twitterze, w której kibice mogli oddać głos, która opcja jest dla nich przyjemniejsza. Tu wynik również nie pozostawia złudzeń – 71% głosów za dodanym głosem z trybun.

Nie trzeba było czekać na kolejną decyzję. Dziś kolejna próba, od 15:30, podczas meczu Mainz-RB Lipsk. Tak jak wczoraj, tak i dziś do wyboru są dwie stacje. Jedna z oryginalnym głosem, a druga z podłożonym głosem z trybun.

Jak widać, eksperymenty takie jak te zdecydowanie się opłacają. Dodanie głosu z trybun jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do „normalności”. Już wiemy, że kibicom ten pomysł się spodobał. A jak odbierają to komentatorzy i kibice?