Marek Koźmiński dobitnie o formie Krzysztofa Piątka. „Szans było dużo, no i nie jest różowo”

 

Marek Koźmiński w rozmowie z „Faktem” wypowiedział się na temat formy Krzysztofa Piątka. Były reprezentant Polski uważa, że od napastnika Salernitany wymaga się zbyt wiele.

Koźmiński o formie Piątka

Krzysztof Piątek nie notuje najlepszego sezonu. Polak nie może wrócić formą do swojej najlepszej kampanii, kiedy grał dla Genoi i Milanu. Marek Koźmiński w rozmowie z „Faktem” stwierdził, że napastnikowi Salernitany będzie ciężko wrócić do dyspozycji z tamtego sezonu.

– Mam nadzieję, że jeszcze się odbuduje, choć będzie to bardzo trudne. Krzysiek miał sezon konia na początku swojej przygody w Serie A. Co kopnął, to wpadło. Strzelał bramki kostką, kolanem, a nawet biodrem – powiedział Marek Koźmiński.

Właściciel Motoru Lublin broni trenera! „Moim zdaniem ta cała sytuacja jest efektem przemęczenia” [CZYTAJ]

– Trudno mu będzie taki powtórzyć. Nie chcę, aby to zabrzmiało tak, jakbym chciał sprowadzić go na ziemię, ale być może to było za wysoko, jak na jego umiejętności. Szans było dużo. Hertha Berlin, Fiorentina, teraz Salernitana. No i nie jest różowo. Krzysiek miał w ostatnich meczach swoje szanse i nie może powiedzieć, że mu drużyna nie wypracowała sytuacji. To on je marnował – dodał były wiceprezes PZPN.

– Myślę, że Piątek został w pewnym momencie oceniony bardzo, bardzo pozytywnie. Nad wyraz w stosunku do jego realnych możliwości i być może to się za nim ciągnie. Być może to, czego od niego oczekujemy, jest poza jego zasięgiem – podsumował.

Źródło: Fakt