Właściciel Motoru Lublin broni trenera! „Moim zdaniem ta cała sytuacja jest efektem przemęczenia”

We wtorkowe popołudnie miała miejsce konferencja prasowa Motoru Lublin. Po wystąpieniu przedstawicieli klubu dowiedzieliśmy się, że Goncalo Feio pozostał trenerem pierwszego zespołu Motoru Lublin. Dotychczasowy prezes, Paweł Tomczyk, został zawieszony w pełnieniu dotychczasowej funkcji na okres trzech miesięcy.

Ostatnie dni w polskim środowisku piłkarskim upłynęły pod znakiem konfliktu w Motorze Lublin. Po niedzielnym meczu lubelskiego klubu doszło do starcia trenera Goncalo Feio z prezesem Pawłem Tomczykiem. Portugalczyk zaatakował Tomczyka, który w wyniku obrażeń musiał trafić do szpitala. Ponadto Goncalo Feio miał również słownie zaatakować rzeczniczkę prasową klubu.

Konferencja Motoru

W poniedziałek Motor Lublin opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie. Jego treść możecie przeczytać TUTAJ. Na konkrety przyszło nam jednak poczekać do wtorku, kiedy odbyła się konferencja prasowa. Na spotkaniu z dziennikarzami spotkali się właściciel Zbigniew Jakubas, trener Goncalo Feio i członkowie rady nadzorczej Izabela Bobrzyk oraz Robert Żyśko.

Prośba właściciela

Konferencja prasowa rozpoczęła się od długiej przemowy właściciela Motoru Lublin, Zbigniewa Jakubasa. Poprosił on o to, by nie krytykować prezesa Pawła Tomczyka. Właściciel dodał także, że po ostatnim wydarzeniu Tomczyk ucierpiał nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

– Mam apel do wszystkich – do kibiców, do dziennikarzy. Nie grillujcie Pawła Tomczyka, bo on na to nie zasłużył. Po tym, co się wydarzyło jest psychicznie kompletnie zdołowany. Ja nigdy nie grilluję ludzi, staram się pomóc ludziom. Doceńmy to, co zrobił. Starał się jak mógł – powiedział Zbigniew Jakubas.

– Wybuchł konflikt między panami, nie potrafili go rozwiązać sami i mamy to, co mamy, że jesteśmy w wyniku tej afery na ustach całego świata sportowego. Nie pod kątem sportowym, a niestety pod kątem tego, o czym wszyscy mówimy – dodał właściciel Motoru Lublin.

Jakubas chwali Feio

Zbigniew Jakubas stanął w obronie Goncalo Feio. Właściciel lubelskiego klubu wystawił laurkę portugalskiemu trenerowi. Pochwalił go za zaangażowanie, kompetencje oraz pozytywne efekty pracy. Co jednak może zaskakiwać, to usprawiedliwianie zachowania Goncalo Feio. Zdaniem Jakubasa, Feio zaatakował prezesa Tomczyka z powodu przemęczenia.

– Trener Goncalo Feio. Mega kompetentny, tytan pracy. Po naszym pierwszym spotkaniu kilkugodzinnym emocjonalnie wiedziałem, że z tym człowiekiem jesteśmy w stanie dojść daleko. Mogę się wypowiadać o nim tylko w superlatywach – pochwalił trener Zbigniew Jakubas.

– Bardzo go cenię, kompetentny człowiek. Moim zdaniem ta cała sytuacja, która wynikła, jest efektem przemęczenia. Pan trener pracuje po 20 godzin i to jest w ogóle granica wytrzymałości organizmu. Być może w takiej sytuacji człowiek jest wybuchowy, pewnych rzeczy nie wytrzymuje – zauważył właściciel Motoru.

Feio zostaje w Motorze Lublin

Wiele osób się spodziewało, że po ostatnim wybryku będzie to koniec przygody Goncalo Feio w Motorze Lublin. Właściciel lubelskiego klubu podjął jednak zaskakującą decyzję. Zbigniew Jakubas potwierdził, że Goncalo Feio pozostanie trenerem Motoru Lublin do końca tego sezonu. Dodał także, Portugalczyk jest ostatnim trenerem, którego zatrudnia w klubie. Jeśli Feio odejdzie, to klub opuści także sam Jakubas.

– Zostajemy i będziemy dalej współpracowali. Umówiliśmy się, że współpracujemy do końca rundy i wtedy będzie starali się dalej współpracować. […] Do kiedy będzie trener [Goncalo Feio – przyp. red.], ja będę też. Jak trenera nie będzie, moja rola w Lublinie się skończy – zadeklarował Jakubas.

Oświadczenie Goncalo Feio

Na konferencji prasowej głos zabrał także Goncalo Feio. Portugalczyk przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Przeprosił za swoje zachowanie i podziękował właścicielowi klubu za dane mu zaufanie.

– Wyrażam głębokie ubolewanie, że Motor i jego właściciel, kibice, piłkarze musieli się zmierzyć z falą krytyki z pozasportowych powodów, jaka przetoczyła się przez ogólnopolskie media wobec naszego klubu i głównie wokół mojej osoby. Nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia dla mojego zachowania, które było naganne. Pozwoliłem, aby złe emocje przysłoniły to, co powinno być w życiu najważniejsze – szacunek dla drugiego człowieka. Przepraszam za moje zachowanie i podkreślam, że potępiam wszelką formę przemocy, bo żaden człowiek nie jest uprawniony go agresji wobec innych. Powinniśmy być wzorem dla dzieci i młodzieży, jakim nie byłem. Przepraszam, że moje zachowanie przysłoniły postawę mojej drużyny i mojego sztabu. Przepraszam, że postawiłem w negatywnym świetle wszystkich, którym dobro klubu leży na sercu. Wiem, że przede mną daleka droga, aby odzyskać Wasze zaufanie. Na pewno znam siebie i wiem, że to zrobię. Chciałbym też podziękować za drugą szansę, którą postanowił mi dać właściciel – powiedział Goncalo Feio.

Paweł Tomczyk zawieszony

Kolejną istotną wiadomość podczas konferencji prasowej przekazała także Izabela Bobrzyk, członek rady nadzorczej Motoru Lublin. Dowiedzieliśmy się, że prezes Paweł Tomczyk został zawieszony na 3 miesiące. Poznaliśmy jego zastępcę.

– Podjęliśmy uchwałę o czasowym zawieszeniu pana prezesa w pełnieniu obowiązków na okres do 3 miesięcy. Na ten okres delegowaliśmy do pełnienia tych obowiązków członka rady nadzorczej pana Roberta Żyśko, który się zgodził na pełnienie tej funkcji – poinformowała Izabela Bobrzyk.

 

Michał Budzich

Dodaj komentarz