Łukasz Piszczek wrócił do gry po długiej kontuzji. „Dalej z pokorą pracuję”

Łukasz Piszczek wrócił do pełni zdrowia po 14-miesięcznej kontuzji. Były reprezentant Polski zagrał w sparingu LKS Goczałkowice-Zdrój.

Po sezonie 2020/2021 Łukasz Piszczek zakończył swoją grę na najwyższym piłkarskim poziomie. 66-krotny reprezentant Polski nie zamierzał jednak definitywnie żegnać się z piłką. Po zakończeniu przygody w Borussii Dortmund Piszczek wrócił do rodzinnych Goczałkowic. Były reprezentant Polski zasilił szeregi LKS Goczałkowice-Zdrój.

Kontuzja Piszczka

Po kilku miesiącach gry w III lidze Łukasz Piszczek nabawił się kontuzji. Doszło do tego w listopadzie 2021 roku. Od tamtej pory nie zagrał w żadnym meczu swojego klubu. Pomimo przedłużającej się rehabilitacji 37-latek nie postanowił się poddać. W miniony weekend wrócił do gry.

Powrót do zdrowia

Łukasz Piszczek zdołał już uporać się z dotychczasowymi problemami zdrowotnymi. 37-latek wrócił na boisko po 14-miesięcznej przerwie. W minioną sobotę wziął udział w sparingowym meczu LKS Goczałkowice-Zdrój – Drama Zbrosławice. Zespół byłego reprezentanta Polski wygrał 3:0.

– W sobotę miałem przyjemność znowu pojawić się na boisku. 14 miesięcy trwał mój rozbrat z boiskiem, doceniam każdą kolejną minutę, którą mogę na nim spędzić – napisał na swoim Facebooku Łukasz Piszczek.

– Jedocześnie dalej z pokorą pracuję, aby jak najdłużej wytrwać na zielonej murawie, ponieważ uraz z jakim się mierzyłem nie był i nie jest łatwy do okiełznania – dodał piłkarz LKS Goczałkowice-Zdrój.

Michał Budzich