Łukasz Gikiewicz o transferze Grzegorza Krychowiaka. „Gdyby nie Czesław Michniewicz, to by go w tej lidze nie było”

 

Łukasz Gikiewicz wypowiedział się na temat transferu Grzegorza Krychowiaka do Abha Club z Arabii Saudyjskiej. Były piłkarz Śląska Wrocław uważa, że gdyby nie Czesław Michniewicz, to 33-letni pomocnik nie trafiłby do tego zespołu.

Zasługa Michniewicza?

Kluby z Arabii Saudyjskiej szaleją w letnim oknie transferowym. Na oku Saudyjczyków nie ma jednak wielu Biało-Czerwonych. Jedynym transferem do Saudi Pro League z udziałem Polaka, były przenosiny Grzegorza Krychowiaka do Abha Club (od niedawna wiele mówi się również o Piotrze Zielińskim w kontekście przenosin do Al-Ahli, na ten moment jednak nic nie jest potwierdzone – przyp. red.). To zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza.

Pepe „zabłysnął” w meczu Porto z Benficą. Najpierw atak kolanem, a potem prowokowanie kibiców [WIDEO]

Łukasz Gikiewicz w programie dedykowanym rozgrywkom na Bliskim Wschodzie wypowiedział się w sprawie przenosin „Krychy”. Były piłkarz Al-Wehda i Al-Batin uważa, że jego transfer to zasługa Czesława Michniewicza.

– Grzegorz Krychowiak strzelił fajne gole w Al-Shabab, ale musimy sobie otwarcie powiedzieć – gdyby nie Czesław Michniewicz, to by go w tej lidze nie było. Myślę, że to nie jest nazwisko, które rzuca Saudyjczyków na kolana i normalnie nie daliby mu takich pieniędzy – powiedział Łukasz Gikiewicz w „Meczykach”.

Grzegorz Krychowiak w poprzednim sezonie rozegrał dla Al-Shabab 35 spotkań. W tym czasie strzelił trzy bramki oraz zanotował dwie asysty. Umowa 33-latka z Abha Club obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 5 mln euro.

Źródło: Meczyki.pl