Lewandowski wyznał, gdzie zakończy karierę? Te słowa nie pozostawiają złudzeń

Robert Lewandowski na karku ma już 32 lata. Najlepszy piłkarz 2020 roku raczej nie planuje jeszcze zakończenia kariery, aczkolwiek jego przyszłość pozostaje nadal zagadką. Kontrakt Polaka z Bayernem wygasa bowiem w 2023 roku i nie wiadomo, czy zdecyduje się na jego przedłużenie.

Przypomnijmy, że „Lewy” w Bayernie jest już od 7 lat. Do Bawarii trafił w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Od tamtej pory zasłużył na miano klubowej „Die Roten”.

Chciałby zakończyć tam karierę?

Polak jakiś czas temu został zapytany o swoją przyszłość. Wówczas zdawkowo odpowiedział, że ma jeszcze dużo czasu na przemyślenia i nie podjął pewnych decyzji. Tajemnicze słowa Lewandowskiego wywołały pewną konsternację w murach mistrza Niemiec, jednak w rozmowie ze „Sport Bild” rozwiał wszelkie wątpliwości.

„W Bayernie czuję się bardzo dobrze, nie myślę ani o zmianie klubu, ani o zmianie w moim życiu” – Wyznał napastnik.

Czy słowa 32-latka oznaczają, że chciałby on zakończyć w Bayernie karierę? Jest to jak najbardziej możliwe. Pamiętajmy bowiem, że kapitan reprezentacji Polski wciąż ma realne szanse na pobicie rekordu Gerda Mullera z sezonu 1971/72.

To jest ten sezon! Robert Lewandowski depcze po piętach Gerda Mullera

„Mój klub jest najlepszy na świecie!”

W minionym sezonie Robert Lewandowski zgarnął z Bayernem dosłownie wszystko. Bawarczycy wygrali każde rozgrywki, w których brali udział, a Polak w każdych z nich zostawał królem strzelców.

„Wspólnie wygrywamy mecz po meczu i dalej się rozwijamy. Mój klub jest najlepszy na świecie. To jeszcze nie koniec!” – Powiedział Lewandowski.