Kulesza o zwolnieniu Kwiatkowskiego z PZPN. „Powtórzył, że nie widzi go w swoim sztabie”
Cezary Kulesza wypowiedział się na temat zwolnienia Jakuba Kwiatkowskiego z funkcji team managera i rzecznika prasowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezes federacji zdradził, kto podjął decyzję o oddelegowaniu pracownika.

Zmiany w PZPN
Polski Związek Piłki Nożnej na początku grudnia zwolnił Jakuba Kwiatkowskiego. Cezary Kulesza w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet wypowiedział się na temat tego ruchu. Szef polskiej federacji przyznał, że to Michał Probierz stał za decyzją o zwolnieniu Kwiatkowskiego.
– Tego chciał Michał Probierz. Przez kilka dni sygnalizował mi, co chce zrobić. Radziłem mu, żeby się dobrze zastanowił, przemyślał wszystkie argumenty. Znam Michała od lat i wiem, że to jego charakterystyczna cecha – gdy sobie ułoży w głowie jakiś scenariusz, strasznie trudno go przekonać do innych rozwiązań. Spotkaliśmy się z Michałem, trochę porozmawialiśmy, ale na koniec powtórzył swoje zdanie, że nie widzi Kuby Kwiatkowskiego w swoim sztabie – powiedział Cezary Kulesza.

Dziennikarze przejechali się po rządach Kuleszy w PZPN. Nowe kulisy napiętej relacji z Lewandowskim [CZYTAJ]
– Już wcześniej miałem sytuacje, gdy dostawałem sugestie, by z Kwiatkowskim się rozstać, i nie mówię w tej chwili o Michale Probierzu. Tego samego próbował Czesław Michniewicz i kilku kolegów z zarządu. Tomasz Kozłowski poinformował mnie, że jego zaufanie do Jakuba Kwiatkowskiego się wyczerpało. Dochodziło do pewnych napięć, ale udawało mi się rozbrajać te bomby. Kuba dobrze wiedział, że zawsze jestem po jego stronie – dodał prezes PZPN.

– Chcieliśmy mu zrobić zupełnie inne pożegnanie. Zamówiliśmy mu paterę z grawerką, spersonalizowaną koszulkę, wszystko miało się odbyć w takim stylu, na jaki przez 11 lat pracy w PZPN sobie zasłużył. Gdy jednak media błyskawicznie wytknęły nam, że zabrakło odpowiednich podziękowań, to teraz nawet jeżeli chcielibyśmy zrobić, jak planowaliśmy, komentarze oczywiście będą takie, że PZPN zreflektował się pod naciskiem mediów – podsumował.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

3 komentarze do “Kulesza o zwolnieniu Kwiatkowskiego z PZPN. „Powtórzył, że nie widzi go w swoim sztabie””

Możliwość komentowania została wyłączona.