Kontuzje reprezentantów Polski. Fernando Santos dowołał dwóch zawodników

Fernando Santos został zmuszony do zmian w kadrze reprezentacji Polski na najbliższe zgrupowanie. Dwóch zawodników nabawiło się w ostatnich dniach kontuzji, które wykluczyły ich z gry.

W czwartek została ogłoszona kadra reprezentacji Polski na wrześniowe zgrupowanie. Fernando Santos zdecydował się powołać w sumie 25 zawodników. Portugalski trener zaskoczył kilkoma swoimi wyborami. Powołał jednego debiutanta w postaci Adriana Benedyczaka. Zdecydował się także przywrócić do reprezentacji dwóch weteranów – Kamila Grosickiego i Grzegorza Krychowiaka. Pierwotną kadrę na wrześniowe zgrupowanie przedstawiliśmy TUTAJ.

Kontuzje

Niestety, kontuzje pokrzyżowały plany Fernando Santosa. W ten weekend urazów nabawili się Nicola Zalewski oraz Łukasz Skorupski. Zalewski doznał urazu mięśniowego, a Skorupski skręcił staw skokowy. Kontuzje okazały się na tyle poważne, że wykluczyły obu graczy z nadchodzącego zgrupowania.

Zastępcy

Znamy już zastępców Zalewskiego i Skorupskiego. Fernando Santos zdecydował się postawić na Pawła Wszołka oraz Kamila Grabarę! Wszołek po raz ostatni zagrał w reprezentacji w 2017 roku. Z kolei Grabara swój jedyny mecz w narodowych barwach rozegrał w czerwcu 2022 roku.

Michał Budzich