Juventus słono zapłaci za możliwe ustawienie egzaminu Luisa Suareza? Grozi im degradacja

Jak donosi włoski portal calciomercato.com, Juventusowi Turyn grozi sankcja transferowa na 3 okienka transferowe, a nawet degradacja do niższej ligi! Wszystko przez domniemany udział w fałszowaniu  egzaminu z języka włoskiego, do którego podchodził Luis Suarez.

Wczoraj informowaliśmy o tym, iż prokuratura w Perugii przekazała wyniki śledztwa ws. egzaminu z języka włoskiego, do którego podchodził Luis Suarez. Test był farsą, a jego wyniki ustalono dużo wcześniej. Rektor, dyrektor generalny oraz profesorowie Uniwersytetu w Perugii zostali zawieszeni na 8 miesięcy. Na tym cała ta sprawa jeszcze się nie kończy.

ZOBACZ: Egzamin Luisa Suareza z j. włoskiego był ustawiony! Surowa kara dla profesorów z Perugii

Po zakończeniu poprzedniego sezonu wiele mówiło się o odejściu Luisa Suareza z Barcelony, a głównym zainteresowanym wydawał się być Juventus Turyn. Żeby jednak do takiego transferu mogło dojść, Urugwajczyk musiał uzyskać włoskie obywatelstwo. Pomimo prób ustawiania egzaminu 33-latek koniec końców wylądował w Atletico Madryt.

Jeśli faktycznie się okaże, że władze Starej Damy miały udział w ustawianiu egzaminu, klub może mieć ogromne kłopoty. Serwis calciomercato.com podaje, że w grę wchodzą różne sankcje. Najpoważniejsze z nich to wykluczenie z rozgrywek Serie A, spadek do niższej ligi lub zakaz transferowy podczas trzech okienek transferowych. Całkiem możliwe jest złagodzenie kary i zobligowanie Juventusu do zapłacenie określonej kary finansowej.

Michał Budzich