Jakub Kamiński wychwalany przez byłego piłkarza Bundesligi. „To jest bardzo dobry sezon jak na debiut”

 

Radosław Gilewicz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty wypowiedział się na temat Jakuba Kamińskiego. Były piłkarz Bundesligi przyznał, że debiutancki sezon w wykonaniu reprezentanta Polski wyszedł bardzo dobrze.

„Kamyk” zrobił dobre wrażenie

Jakub Kamiński odszedł latem z Lecha Poznań do Wolfsburga za około 10 mln euro. Polak nie potrzebował zbyt dużo czasu na aklimatyzację w nowym zespole. Skrzydłowy spędził na murawie ponad dwa tysiące minut (33 występy), co jest niezłym wynikiem w pierwszym sezonie za granicą. W tym czasie Polak strzelił pięć bramek oraz dołożył do tego trzy asysty.

Roman Kołtoń o powołaniach Fernando Santosa. „To jest wstrząs” [CZYTAJ]

Były zawodnik Stuttgartu, Radosław Gilewicz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty ocenił pierwszy sezon w Jakuba Kamińskiego w Niemczech.

– Patrząc na jego ostatnie spotkania widać po nim, że złapał niesamowity luz. Jego pewność siebie jest dziś na bardzo dobrym poziomie. Przed sezonem byłem w Wolfsburgu i rozmawiałem z trenerem Niko Kovacem. Mówił o delikatnym wprowadzaniu Kamińskiego do zespołu i rzeczywiście konsekwentnie to robił. Na początku z ławki, a później powolutku, powolutku Kuba rósł. Dziś można powiedzieć, że na jego nieszczęście ten sezon się zakończył. To jest bardzo dobry sezon jak na debiut w Bundeslidze. Statystyki też ma dobre, mogły być nawet lepsze, ale partnerzy nie wykorzystywali kreowanych przez niego szans – powiedział Gilewicz.

– W przypadku Kamińskiego nie możemy już mówić cały czas o potencjale. Z drugiej strony nie możemy stwierdzić, że jest już w pełni gotowy. To jest chłopak, który cały czas się rozwija. U młodych piłkarzy jest tak, że w jednym miesiącu są w formie, a za miesiąc już nie. To całkiem normalna rzecz, on ma dopiero 20 lat i te wahania formy będą się zdarzać. Nie możemy więc już dziś budować na nim reprezentacji – dodał.

Źródło: WP Sportowe Fakty