Idealny selekcjoner wg. Wichniarka. „PZPN jest bogaty, to czemu mu nie zapłacić?”

Nadal nie wiadomo, kto przejmie reprezentację Polski po zwolnieniu Jerzego Brzęczka. W mediach pojawiają się różne nazwiska, jednak żadnego z nich nie możemy być pewni. Swój typ na przyszłego selekcjonera przedstawił Artur Wichniarek w rozmowie z „Super Expressem”.

W poniedziałek PZPN poinformował o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Jak się później okazało, była to samodzielna decyzja Zbigniewa Bońka. Prezes związku nie poinformował o swojej decyzji nawet Cezarego Kuleszy, swojego zastępcy.

Aktualnie w mediach panuje gorąca atmosfera. Co i rusz pojawiają się nowe nazwiska potencjalnych szkoleniowców reprezentacji Polski. Między innymi można było usłyszeć o Marco Giampaolo, który został zwolniony z Torino. Jego kandydaturę jednak skreślił Krzysztof Stanowski (podobnie jak Nenada Bjeliy oraz Luciano Spallettiego).

Zobacz także: Ralf Rangnick selekcjonerem Polaków? Mateusz Borek zdradza szczegóły

Massimiliano Allegri idealnym kandydatem?

Artur Wichniarek w rozmowie z „Super Expressem” został poproszony o przedstawienie swojego wymarzonego trenera na stanowisko selekcjonera naszej reprezentacji. Były piłkarz wskazał Massimiliano Allegriego.

– Liczy się warsztat trenerski i umiejętności psychologiczne szkoleniowca. Idealnym trenerem, który pracował z gwiazdami i odnosił sukcesy w Juventusie byłby Massimiliano Allegri, ale zapewne jest trenerem drogim – Argumentował ekspert.

– Z drugiej strony wiem, że PZPN jest bogaty, to czemu mu nie zapłacić? Boniek preferuje włoski styl i Serie A i zapewne Allegri spełnia jego kryteria – jest młody, ale już bardzo doświadczony – Kontynuował.

– Pięciokrotne mistrzostwo Włoch z Juventusem zapewniłoby mu na pewno wielki szacunek szatni – Dodał na zakończenie.