Holenderski ekspert komplementuje polską szkołę bramkarzy. „To naprawdę ewenement”

Holenderski trener bramkarzy, Frans Hoek, pochwalił polską szkołę bramkarzy. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” stwierdził, że to ewenement, by Polska miała aż tak wielu klasowych golkiperów.
Frans Hoek jest cenionym w Europie trenerem bramkarzy. 67-latek ma w swoim CV naprawdę uznane marki. Pracował w takich klubach jak Manchester United, FC Barcelona czy Bayern Monachium. Pracował także w jako trener bramkarzy w reprezentacjach Holandii i Arabii Saudyjskiej. Był także członkiem sztabu Leo Beenhakkera, kiedy ten prowadził reprezentację Polski.

Hoek dobrze zna polskie realia. Mimo że pracował w reprezentacji Polski już ponad dekadę temu, to nadal śledzi sytuację polskich piłkarzy. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” pozytywnie wypowiedział się na temat bogactwa polskiej piłki na pozycji bramkarza. Porównał Polskę do topowych reprezentacji jak Belgia, Anglia czy Niemcy, gdzie jego zdaniem przyszłość nie rysuje się w aż tak różowych barwach.

– Mam kontakt z trenerem Andrzejem Dawidziukiem i wiem, jak wygląda sytuacja w Polsce. Jest naprawdę dobrze. Wystarczy wspomnieć Kamila Grabarę, który broni w Kopenhadze i idzie do VfL Wolfsburg. Nie ma żadnej dziury do zasypania. W najbliższym czasie Polacy na pewno nie będą mieli problemu z obsadą bramki. To naprawdę ewenement – ocenił Frans Hoek.

– Sytuacja jest ciekawa, bo wiele reprezentacji ma lub będzie miało, problemy z obsadą bramki. Niedawno to analizowałem. Niemcy mają Neuera i Ter Stegena, ale potem jest znak zapytania. Belgia? Courtois, a po nim niewiadoma. Holendrów i Anglików też to dotyczy. I bardzo wielu innych reprezentacji, tylko nie Polski. To coś niesamowitego – powiedział Holender.

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich

Dodaj komentarz