Firma byłego piłkarza Arsenalu warta 40 razy więcej niż… majątek Cristiano Ronaldo!

Mathieu Flamini po zakończeniu kariery piłkarskiej na poważnie wziął się za swój biznes. Były piłkarz Milanu czy Arsenalu może pochwalić się ogromną wyceną jego firmy. Wyceniana jest na… 40 razy więcej niż cały majątek niż Cristiano Ronaldo. 
Flamini ma za sobą bardzo barwną karierę piłkarską, której zakończenie ogłosił w 2019 roku. W swoim CV ma zapisane takie kluby jak Arsenal, Milan czy Crystal Palace i Getafe. Trzykrotnie zagrał także dla reprezentacji swojego kraju – Francji.

Wielka fortuna

Nim 39-latek zakończył przygodę z piłką, myślał o swojej przyszłości. Wówczas interesował się wejściem w przemysł energetyczny, co faktycznie się wydarzyło. Został on współzałożycielem firmy „GF Biochemicals”, której celem było zrewolucjonizowanie wspomnianej gałęzi przemysłowej.
Biznes okazał się strzałem w „dziesiątkę”. „The Sun” twierdzi, że firma jest obecnie wyceniana na 21 miliarda funtów, co stanowi czterdziestokrotność majątku Cristiano Ronaldo. Według „Forbesa” majątek Portugalczyka wyceniany jest na 500 milionów funtów.
„GF Biochemicals” zajmuje się tworzeniem kwasu lewulinowego, który następnie służy do produkcji oleju. Z niego natomiast powstają leki i kosmetyki. Nie jest to jednak docelowy projekt, którym zajmuje się firma Flaminiego. Ma ona na celu zastąpienie ropy naftowej wspomnianym kwasem.
– Jako dziecko miałem dwie pasje: futbol i rozwój. Dorastałem w Marsylii, blisko morza i od najmłodszych lat zdawałem sobie sprawę z problemów środowiskowych związanych z oceanicznymi tworzywami sztucznymi i zanieczyszczeniami chemicznymi – przyznał Flamini, tłumacząc powód założenia firmy. 

 

4 komentarze do “Firma byłego piłkarza Arsenalu warta 40 razy więcej niż… majątek Cristiano Ronaldo!”

  1. This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

Możliwość komentowania została wyłączona.