Fernando Santos z apelem do Polaków: „Chciałbym poprosić o to, żeby wszyscy byli z naszą reprezentacją”

Fernando Santos zaapelował do wszystkich Polaków. Selekcjoner reprezentacji Polski poprosił o wsparcie przed dzisiejszym meczem z Albanią w eliminacjach EURO 2024.

W czwartek reprezentacja Polski rozegrała pierwszy z dwóch meczów podczas wrześniowego zgrupowania. Na Stadionie Narodowym Biało-Czerwoni pokonali 2:0 Wyspy Owcze po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego. Tym samym Polacy awansowali na 3. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Już dziś reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie w ramach eliminacji EURO 2024. Rywalem Biało-Czerwonych będzie znana nam już Albania. Mecz ten jest szczególnie istotny w kontekście walki o awans na EURO 2024. Na ten moment Albańczycy wyprzedzają nas o zaledwie jeden punkt. Ewentualna porażka reprezentacji Polski niemalże przekreśli jej szanse na bezpośredni awans na turniej.

Atmosfera wokół reprezentacji Polski jest obecnie – delikatnie mówiąc – nie najlepsza. Apel do Polaków postanowił wygłosić Fernando Santos. Poprosił on o to, by wszyscy Polacy wspierali drużynę narodową.

„Chciałbym poprosić o to, żeby wszyscy byli z naszą reprezentacją, aby każdy kibic trzymał kciuki i jej pomagał. Jeśli chcecie krytykować, to krytykujcie mnie, trenera, bo jestem do tego już od wielu lat przyzwyczajony. Chcę oddać piłkarzom to, że trenują i pracują bardzo mocno. Chcą dla drużyna jak najlepiej. Wszyscy bardzo mocno przeżyli porażkę w Kiszyniowie tak jak my, bo również jesteśmy już Polakami. Chciałem Was prosić tylko o to, żebyście wspierali piłkarzy i też dołożyli się do tego, żeby reprezentacja awansowała na mistrzostwa Europy. Uderzajcie we mnie, ale wspierajcie reprezentację”

Michał Budzich