Fatalne doniesienia mediów ws. Legii Warszawa. Potężna kara od UEFA

UEFA ponownie ukarała Legię Warszawa. Międzynarodowa federacja piłkarska zdecydowała, że mecz ekipy ze stolicy przeciwko Molde odbędzie się przy zamknięciu Żylety. CWKS otrzymał również karę finansową.
UEFA ukarała Legię

Według doniesień Szymona Janczyka z portalu „Weszlo.com” UEFA ukarała Legię Warszawa za zdarzenia z meczu przeciwko AZ Alkmaar. Podczas spotkania z Holendrami kibice zasiadający na Żylecie odpalili pirotechnikę, przez co odwieszono karę z 13 września 2023 roku.

Wielki talent z Lecha Poznań pozostanie w Polsce? Miał zrezygnować z transferu do Hiszpanii [CZYTAJ]
– Wówczas na Legię nałożono karę zamknięcia trybuny północnej na jeden mecz, ale nakaz jej wykonania zawieszono w czasie. Kolejny tego typu incydent sprawił, że „Żyleta” na najbliższym pucharowym spotkaniu będzie zamknięta – czytamy na „Weszlo.com”.
Według wspomnianego źródła UEFA dodała do zamkniętej trybuny dwie grzywny. 40 tysięcy euro za pirotechnikę oraz 10 tysięcy euro za obraźliwe i prowokujące okrzyki kibiców. To nie pierwszy raz, kiedy europejska federacja upomina Legię.

Do tej pory stołeczny klub zapłacił UEFIE już ponad 140 tysięcy euro. To jednak nie koniec problemów warszawiaków. Szymon Janczyk uważa, że Żyleta zostanie zamknięta nie na jedno, a dwa spotkania.
– Co więcej, UEFA w dokumencie przesłanym do władz Legii wspomina, że trybuna północna pozostanie zamknięta także w kolejnym pucharowym spotkaniu stołecznego klubu. Oznacza to, że jeśli warszawianie przejdą Molde FK, w meczu 1/8 finału Ligi Konferencji także będą musieli sobie radzić bez dopingu „Żylety” – podsumował dziennikarz.

Źródło: weszlo.com

5 komentarzy do “Fatalne doniesienia mediów ws. Legii Warszawa. Potężna kara od UEFA”

Możliwość komentowania została wyłączona.