Edwin van der Sar broni Andre Onany. „To nie czyni cię szybszym ani silniejszym”

Zawieszenie Andre Onany na 12 miesięcy z powodu zażycia niedozwolonej substancji było jednym z najgłośniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia. Według Edwina van der Sara młody golkiper Ajaxu chciał… zmniejszyć ból głowy.

Zwykła pomyłka?

Edwin van der Sar to dyrektor generalny Ajaxu Amsterdam. Były piłkarz m.in. Manchesteru United broni Onanę twierdząc, że ten przez pomyłkę wziął tabletkę żony. W leku znaleziono furosemid, który jest zabroniony i uznawany za środek dopingowy.

– Onana myślał, że to, co wziął, pomoże złagodzić ból głowy, nic więcej. Okazało się, że wziął pigułkę z apteczki swojej żony, która jest w ciąży z pierwszym dzieckiem. Wszystko jest efektem nieporozumienia. Furosemid nie pomaga poprawić wyników piłkarza. To nie czyni cię szybszym ani silniejszym. Onana jest świetnym bramkarzem i nie musi brać pigułki, żeby być jednym z najlepszych na świecie – cytuje Holendra portal transfery.info.

Idą w zaparte

Klub w oświadczeniu na temat całego zajścia przyjął podobną taktykę obrony. Więcej informacji tutaj.

– Podczas jednego z poranków Onana nie czuł się najlepiej. Sięgnął po tabletkę, by złagodzić ból i dyskomfort. Niestety, ale zażył leki przepisane jego żonie – czytamy w oficjalnym komunikacie Ajaxu.

Źródło: Ajax, Transfery.info