Dwóch pomocników reprezentacji Polski z kontuzjami. Jeden z nich opuścił już zgrupowanie

Kontuzje dotknęły kolejnych reprezentantów Polski. Tym razem trafiło na dwóch piłkarzy środka pola. Mowa o Kacprze Kozłowskim i Sebastianie Szymańskim.

Szczęście nie sprzyja Fernando Santosowi w jego pierwszym zgrupowaniu w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Z powodu kontuzji portugalski trener musiał pominąć w swoich powołaniach Arkadiusza Milika i Kamila Glika. Problemy zdrowotne dotknęły również piłkarzy, którzy pierwotnie znaleźli się wśród powołanych na marcowe zgrupowanie. Mowa o Kamilu Piątkowskim i Bartoszu Bereszyńskim – obaj nie zagrają w meczach z Czechami i Albanią. Za Piątkowskiego został awaryjnie powołany Bartosz Salamon, a za Bereszyńskiego Tymoteusz Puchacz.

Kontuzja Kozłowskiego

Niestety, to nie koniec złych informacji. Problemy zdrowotne dotknęły także Kacpra Kozłowskiego. Pomocnik Vitesse nie dokończył wtorkowego treningu reprezentacji Polski. Z relacji obecnych na miejscu dziennikarzy dowiadujemy się, że Kozłowski opuścił już zgrupowanie i nie zagra w marcowych meczach.

Niepewna sytuacja Szymańskiego

Pod wielkim znakiem zapytania stanęła również dyspozycyjność Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik grający na co dzień w Feyenoordzie nie dokończył środowego treningu. Jak informuje redakcja „TVP Sport”, piłkarz zakończył ćwiczenia po niespełna 30 minutach. Póki co nie wiadomo, na ile poważne są jego dolegliwości zdrowotne.

– Nie jest znana skala problemów zdrowotnych Szymańskiego. Pomocnik nie dokończył wtorkowych zajęć, ale sztab szkoleniowy wstrzymuje się z dalszymi decyzjami. Gracz trafił w ręce medyków, którzy mogą zdecydować się na dodatkowe badania – czytamy na „TVP Sport”.

Michał Budzich