Dublet Adama Buksy! W liczbie bramek zrównał się z Krzysztofem Piątkiem [WIDEO]

Adam Buksa zdobył dwie kolejne bramki w tureckiej ekstraklasie. W liczbie goli zdobytych w tym sezonie ligi tureckiej Buksa zrównał się z Krzysztofem Piątkiem.

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 Adam Buksa został wypożyczony z RC Lens do Antalyasporu. Przenosiny do Turcji wyszły mu na dobre. Polak z miejsca wywalczył miejsce w wyjściowym składzie Antalyasporu. A do tego regularnie zdobywa bramki.

Dziś Antalyaspor mierzył się z Istanbulsporem. Gospodarze wygrali 2:1. Obie bramki dla zespołu z Antalyi zdobył Adam Buksa! Przy pierwszym golu Polak znakomicie odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Druga bramka była już zdecydowanie bardziej urokliwa. 27-latek znakomicie wyszedł do prostopadłego podania, a następnie ze spokojem trafił do siatki.

Pierwsza bramka Buksy:

Druga bramka Buksy:

Dla Buksy była to kolejna 11. i 12. bramka w tym sezonie ligi tureckiej. Tym samym awansował on na czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców tureckiej ekstraklasy. Ma tyle samo bramek co Krzysztof Piątek. Trzy trafienia mniej ma Sebastian Szymański.

Michał Budzich