Dawid Kownacki liczył na powołanie do reprezentacji Polski. „Jestem w swojej najlepszej formie od dłuższego czasu”

Dawid Kownacki udzielił wywiadu Łukaszowi Wiśniowskiemu i Jakubowi Polkowskiemu z kanału „Foot Truck”. Napastnik Fortuny Düsseldorf wypowiedział się między innymi na temat braku powołania do reprezentacji Polski.

„Kownaś” bez powołania

Dawid Kownacki w ostatnich miesiącach imponuje swoją formą. Polak w bieżącym sezonie zanotował trzynaście trafień i osiem asyst. Dobra postawa byłego piłkarza Lecha Poznań jednak nie wystarczyła, aby dostał zaproszenie na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski. Powrót do kadry Tymoteusza Puchacza! [CZYTAJ]

Napastnik Fortuny Düsseldorf na antenie „Foot Trucka” przyznał, że brak powołania przez Fernando Santosa go zaskoczył.

– Liczyłem na to, że dostanę powołanie. Bo kiedy, jak nie teraz? Jestem w swojej najlepszej formie od dłuższego czasu, wykręcam dobre liczby, gram regularnie, gram wszystko praktycznie. Też, patrząc na sytuację i konkurencję w kadrze, to wydaje mi się, że mogłem spodziewać się tego powołania. Ale dzisiaj zobaczyłem, że mnie nie ma. Trochę poczułem się, jakby mnie ktoś strzelił w twarz – powiedział Dawid Kownacki.

Mało sygnałów z kadry

– Nikt do mnie nie dzwonił, nie miałem też żadnego sygnału, czy ktoś ze sztabu obserwował mnie na jakimś meczu. Jedyny sygnał, jaki miałem, to od doktora reprezentacji, kiedy trzy czy cztery tygodnie temu złapałem uraz. Dostałem telefon z zapytaniem, co się stało i jak sprawa wygląda, bo wiem, że co poniedziałek zdawał raport trenerowi o stanie zdrowia zawodników. Dzięki temu wiedziałem, że jest zainteresowanie moją osobą, ale tak poza tym żadnych sygnałów nie dostawałem – dodał wychowanek Kolejorza.

Reprezentacja Polski podczas marcowego zgrupowania zmierzy się z Czechami i Albanią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w Niemczech.

Źródło: Foot Truck