Czesław Michniewicz wyjaśnił brak powołania dla Kamila Grabary. „Wiemy, po jakim jest urazie”

 

Czesław Michniewicz ogłosił kadrę dwudziestu sześciu piłkarzy, którzy pojadą na Mistrzostwa Świata w Katarze. W zestawieniu zabrakło Kamila Grabary. Selekcjoner reprezentacji Polski wyjaśnił, dlaczego nie zabiera na mundial bramkarza klubu z Kopenhagi.

Jednak trzech golkiperów

Przed ogłoszeniem kadry wiele wskazywało na to, że Czesław Michniewicz zabierze na mundial czterech bramkarzy. Ostatecznie selekcjoner postanowił zabrać tylko trzech golkiperów (Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski).

Właściciel Lecha o nadchodzącym transferze wychowanka: „Skóraś jest gotowy na zagraniczny wyjazd” [CZYTAJ]

Były trener Legii Warszawa musiał więc zrezygnować z Kamila Grabary. Czesław Michniewicz wytłumaczył swoją decyzję w rozmowie z TVP Sport. Selekcjoner Biało-Czerwonych zwrócił uwagę na fakt, że golkiper dopiero wraca do siebie po ciężkim urazie.

– Analizowaliśmy każdego bramkarza. Ich doświadczenie jest na podobnym poziomie, choć Drągowski dłużej gra w Serie A. Wiemy, po jakim urazie jest Grabara. Gra w masce, na to też zwracaliśmy uwagę, choć oczywiście jest zdrowy. Kamil pojedzie jeszcze na niejedne mistrzostwa. W przyszłości może walczyć o to, by być numerem jeden w reprezentacji – wytłumaczył trener reprezentacji Polski.

Poznaliśmy kadrę reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze. Są niespodzianki [REAKCJE]

Źródło: TVP Sport