Właściciel Lecha o nadchodzącym transferze wychowanka: „Skóraś jest gotowy na zagraniczny wyjazd”

 

Piotr Rutkowski udzielił wywiadu Sebastianowi Staszewskiemu z Interii Sport. Właściciel Lecha Poznań wypowiedział się między innymi na temat przedłużenia kontraktu z Mikaelem Ishakiem. Nie zabrakło również słów na temat „zbliżającego się transferu” Michała Skórasia.

Ishak podpisał nowy kontrakt

Za Lechem Poznań bardzo dobre tygodnie. Kolejorz awansował z grupy Ligi Konferencji, otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz podpisał nową umowę z Mikaelem Ishakiem. Piotr Rutkowski w rozmowie z Sebastianem Staszewskim zdradził kulisy negocjacji ze Szwedem.

– Rozmowy szły sprawnie od samego początku. Bardzo pomogła nam determinacja Miki, który w pewnym momencie uznał, że zostanie w Poznaniu. Szwed czuje się tu bardzo dobrze, czuje się kochany, jego dzieci i żona uwielbiają miasto. Do tego jako piłkarz jest gwiazdą, liderem, kapitanem. Cieszy mnie to, że Ishak posłuchał serca i zdecydował się pozostać z nami. Zapłaciliśmy za jego wartość rynkową, wszystko odbyło się na rozsądnych warunkach – powiedział właściciel mistrzów Polski.

Poznaliśmy kadrę reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze. Są niespodzianki [REAKCJE]

„Skóraś jest gotowy na wyjazd”

Szef Kolejorza wypowiedział się również na temat rozwoju Michała Skórasia, który w bieżącym sezonie bryluje na europejskich i polskich boiskach. Rutkowski zdaje sobie sprawę z tego, że forma 22-letniego skrzydłowego została zauważona przez zagraniczne kluby, dlatego spodziewa się jego transferu.

– Po pierwsze: pamiętajmy, że Michał jest dwa lata starszy niż Kuba Kamiński. Po drugie: rozegrał znacznie więcej meczów w pierwszej drużynie niż „Kamyk”, ma już ich ponad sto. Uważamy więc, że jest gotowy na zagraniczny wyjazd. On sam także dojdzie do momentu, kiedy będzie chciał iść dalej. Teraz liczymy na to, że pomoże nam wiosną, a latem zobaczymy, co się wydarzy – dodał.

Michał Skóraś o swoim rozwoju w ostatnich miesiącach: „Teraz złapałem większy luz” [CZYTAJ]

Michał Skóraś znalazł się w ostatecznej kadrze Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze. Portal transfermarkt.de wycenia 22-letniego skrzydłowego Lecha Poznań na 2,5 mln euro. Jego umowa z Kolejorzem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Źródło: Interia Sport