Czeka nas wielka wyprzedaż w Juventusie? Klub potrzebuje pieniędzy!

W letnim okienku transferowym Juventus może czekać poważna rewolucja kadrowa. Starą Damę mają opuścić największe gwiazdy, w tym nawet Cristiano Ronaldo.

Problemy finansowe mistrza Włoch

O tym, że Juventus szuka oszczędności, wiadomo nie od dziś. Co prawda mistrz Włoch jest daleko od kryzysu finansowego, jednak żeby w niego nie wpaść, należy szybko reagować. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, iż Juve podczas ostatniego okresu rozliczeniowego odnotowało stratę prawie 90 milionów euro.

Juventus sprzeda Ronaldo?

Serwis „sport.pl” cytuje włoski „Sport Mediaset”, który pisze, że Stara Dama jest w stanie sprzedać nawet Cristiano Ronaldo. Mówi się, że Portugalczyk inkasuje ok. 30 milionów euro za sezon, co w obecnych czasach może być nieco kłopotliwe dla klubu. Na świecie nie ma zbyt wielu miejsc, w których CR7 mógłby liczyć na podobne zarobki. Jedyną możliwą opcją na ten moment wg. „Sport Mediaset” jest PSG.

ZOBACZ: Buffon zapowiedział, kiedy zakończy karierę

Potencjalny następca Portugalczyka

Jeśli Paris Saint-Germain byłoby w stanie zainwestować w kupno Ronaldo, to w przeciwnym kierunku mógłby powędrować Mauro Icardi. Argentyńczyk został wypożyczony do Paryża w 2019 roku, by rok później zasilić zespół mistrza Francji na dobre. Wcześniej Icardi występował w innych włoskich klubach – w Sampdorii oraz w Interze Mediolan.

źródło: sport.pl

Michał Budzich