Co z powtórką meczu Wisła-Widzew? Taką decyzję ma podjąć PZPN

W ostatnim czasie dyskutowano nad ewentualnym powtórzeniem meczu Pucharu Polski między Wisłą Kraków a Widzewem Łódź. We wtorkowy wieczór Jakub Seweryn z portalu „sport.pl” nieoficjalnie ujawnił decyzję w tej sprawie.
Nie milkną echa meczu Pucharu Polski między Wisłą Kraków a Widzewem Łódź. W trakcie tego pojedynku sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, uznając bramkę dla Wisły Kraków. Zdaniem Widzewa decyzja ta wypaczyła wynik meczu. W związku z tym władze Widzewa postanowiły złożyć protest PZPN, domagając się powtórzenia meczu.
We wtorek rozpoczęła się debata w PZPN odnośnie decyzji w sprawie ewentualnego powtórzenia omawianego meczu. Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN przystąpiła do działania. W jej skład wchodzi razem aż 20 osób. Jak informuje Mateusz Miga z serwisu „sport.tvp.pl”, we wtorek przystąpiono do głosowania, a wszyscy członkowie mają czas na oddanie głosu do czwartku. Na podstawie oddanych wyników zapadnie decyzja w tej sprawie.
Kolejne szczegóły w całym zamieszaniu opublikował we wtorkowy wieczór Jakub Seweryn ze „sport.pl”. Według jego informacji nie ma najmniejszych szans na powtórzenie meczu. Powołuje się on na jeden z punktów regulaminu Pucharu Polski, który brzmi: „15.6. Ewentualne błędy sędziego, w tym ewentualne błędne decyzje podjęte z wykorzystaniem systemu VAR, nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń organizacyjnych i/lub finansowych, w tym w szczególności do żądania powtórzenia meczu.”
Dlaczego zatem Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN rozpoczęła głosowanie w tej sprawie? Kuba Seweryn, powołując się na Wojciecha Pertkiewicza, tłumaczy to tym, że komisja musiała podjąć pewne kroki, gdyż wniosek Widzewa został złożony zgodnie z obowiązującymi przepisami.


źródło: sport.tvp.pl, sport.pl

Michał Budzich