Chiellini stanął w obronie Maguire’a. „Wymagają od niego zbyt wiele”

Giorgio Chiellini udzielił wywiadu The Times. Włoski defensor stanął w obronie Harry’ego Maguire’a, który w ostatnich miesiącach zmaga się z wielką krytyką z powodu formy w Manchesterze United. – To nie w porządku – powiedział 38-latek.

Nieudana przygoda Maguire’a w United

Manchester United kupił Harry’ego Maguire’a w 2019 roku za 87 mln euro. Transfer angielskiego obrońcy nie wygląda jednak na zbyt udany. Fani Czerwonych Diabłów są sfrustrowani postawą 29-latka. Wielu z nich tworzy prześmiewcze memy z jego udziałem.

W obronie Harry’ego Maguire’a stanął Giorgio Chiellini. Włoch w rozmowie z The Times przyznał, że wymagania wobec angielskiego defensora są zbyt duże.

Adam Nawałka widzi problemy w reprezentacji Polski. „Myślę, że zawodnicy oraz trener Michniewicz są tego świadomi” [CZYTAJ]

– Jestem smutny z powodu sytuacji Maguire’a, ponieważ jest dobrym graczem. Oni wymagają od niego zbyt wiele. Tylko dlatego, że zapłacili za niego 80 milionów funtów, musi być najlepszy na świecie w każdym meczu? To nie w porządku – powiedział Giorgio Chiellini w rozmowie z The Times.

Harry Maguire wystąpił w tym sezonie w zaledwie pięciu spotkaniach. Jego umowa z Manchesterem United obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Portal transfermarkt.de wycenia 29-letniego Anglika na 30 mln euro.

Źródło: The Times