Adam Nawałka widzi problemy w reprezentacji Polski. „Myślę, że zawodnicy oraz trener Michniewicz są tego świadomi”

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata. Na dokładnie 2 miesiące przed pierwszym meczem Polaków na Mundialu głos zabrał Adam Nawałka. Były selekcjoner opowiedział o problemach obecnej reprezentacji Polski.

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. W trakcie wrześniowej przerwy od piłki klubowej Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze w Lidze Narodów. Już dziś, w czwartek podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się na własnym obiekcie z reprezentacją Holandii. Z kolei w niedzielę Polacy zagrają na wyjeździe z reprezentacją Walii.

Jerzy Dudek zabrał głos przed meczami reprezentacji Polski. „Michniewicz nie ma czasu” [CZYTAJ]

Rywale Polaków

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Katarze. W zmaganiach udział weźmie także reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni rozpoczną rywalizację w grupie „C”. Lewandowski i spółka zmierzą się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Holandią [CZYTAJ]

Problemy reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata 2022 rozegra za dokładnie dwa miesiące. 22 listopada Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Meksyku. Na dwa miesiące przed inauguracją Mundialu o komentarz został poproszony były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. 64-latek w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” opowiedział nieco o problemach drużyny Czesława Michniewicza.

–  Przed trenerem Michniewiczem i drużyną duże wyzwanie, by udoskonalić grę pod względem organizacji. Myślę, że jakość w ofensywie posiadamy, choć nie zapominajmy o pracy nad schematami w ataku. Kluczowe jednak by poprawić zachowanie bez piłki – zauważył Adam Nawałka.

– Jeżeli chcemy zrobić wynik na turnieju, musimy grać odważnie, ale to nie wszystko. Ważne, by zachować odpowiedni rytm w grze. Zdecydowanej poprawy wymagają fazy przejściowe. Myślę, że zawodnicy oraz trener Michniewicz są tego świadomi – powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.

– Jestem przekonany, że trener ma już koncepcję na grę podczas turnieju w Katarze. Na pewno będzie chciał sprawdzić ustawienie na tym zgrupowaniu – tu już nie ma czasu na eksperymentowanie – dodał.


źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich