Były rzecznik prasowy Górnika o realiach klubu. Propaganda, uprzykrzanie życia i Podolski jako wróg

 

Konrad Kołakowski udzielił wywiadu Jakubowi Białkowi z portalu „Weszło.com” (CAŁOŚĆ TUTAJ). Były rzecznik prasowy Górnika Zabrze opowiedział o fatalnych warunkach pracy w klubie z Roosevelta 81.
Kulisy pracy w Górniku Zabrze

Konrad Kołakowski pracował w Górniku Zabrze od marca 2021 roku do grudnia 2023 roku. W lipcu pierwszego roku pracy zaczął pełnić rolę rzecznika prasowego i kierownika marketingu. W rozmowie z portalem „Weszło.com” opowiedział o warunkach panujących w jego ukochanym klubie z miasta, w którym się urodził.

– Odszedłem z klubu przez podejście przełożonych, którzy nie mieli do mnie zaufania i snuli bezpostawne oskarżenia o to, że wynoszę informacje z klubu. Doprowadziło to do klimatu, którego nie dało się już wytrzymać – powiedział Kołakowski.

„Polej, Robercik” – Magda Linette rozpaliła Twittera. „6 stycznia tweeta roku napisać to trzeba umieć” [CZYTAJ]

Klub zarzucił byłemu rzecznikowi prasowemu wynoszenie informacji. Konrad Kołakowski ustosunkował się do tych zarzutów, opowiadając kulisy sprawy, po której został wezwany na dywanik.
– Małgorzata Mańka-Szulik miała udzielić w Canal+ wywiadu na płycie boiska. Rozmowa była umówiona już długo przed meczem. Początkowo studio miało znajdować się w rogu przy trybunie północnej, jednak ze względów technicznych i przez budowę czwartej trybuny na kilka godzin przed meczem przeniesiono studio blisko trybuny południowej, czyli Torcidy. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby sobie wyobrazić, co byłoby, gdyby pani prezydent wyszła przed trybunę Torcidy. Gwizdy, wyzwiska, przekleństwa, wiadomo – stwierdził.

– W ostatniej chwili, w obawie o zły wydźwięk płynący z trybun, podjęto słuszną decyzję, że to jednak nie jest dobry pomysł. O tym niedoszłym występie wiedziało bardzo niewielkie grono osób. Nigdzie tego nie ogłaszano. Ostatecznie do rozmowy poszedł prezes Matysek i wszystko było w porządku – dodał.

Po meczu grupa kibicowska Górnika Zabrze zarzuciła pani prezydent, że się schowała.
– Po przyjściu do pracy zostałem wezwany na dywanik. Oskarżono mnie prosto z mostu: – Wyniosłeś informację do Torcidy! To ty rozmawiasz z kibolami! Za to grozi odpowiedzialność karna! Powiedziałeś im o wywiadzie pani prezydent! Jak Boga kocham: nigdy niczego nie wyniosłem. Po pierwsze: ja w ogóle nie wiedziałem o zbyt wielu rzeczach. Przepływ informacji w klubie w zasadzie nie istniał. O wielu ważnych sprawach dowiadywałem się od dzwoniących po komentarz dziennikarzy. Tak było przykładowo z odwołaniem trenera Gaula czy prezesa Szymanka. Wszędzie huczało, dzwoniły telefony, dziennikarze mówili mi, co się dzieje, a ja z klubu nie dostawałem żadnych informacji. Po drugie: pracuję dla pracodawcy. Nie wyniósłbym niczego. Warto prześledzić wpisy Torcidy: nie jestem i nie byłem jej ulubieńcem. Jak rozmawiałem z Torcidą, to raczej o tym, kiedy jest trening – dodał.

– Nigdy nie przekazywałem tajnych informacji, a oskarżenia dostałem prosto w twarz. Broniłem się: – Ludzie, ja nikomu nic nie powiedziałem! O zmianie planów Mańki-Szulik względem telewizji dowiedziałem się zresztą na stadionie od osoby, która dużo słyszy. „Co, Szulikowa miała być na wywiadzie, a poszedł Matysek?”, zaczepiła mnie. Wielokrotnie zastanawiałem się, skąd niektórzy to wszystko wiedzą, którędy to wypływa. W klubie usłyszałem, że ode mnie – zdradził.

– Inna historia. Maj ubiegłego roku. Bundesliga Common Ground otwiera w Zabrzu boisko. To inicjatywa niemieckiej ligi, która wybiera sobie jakiś obiekcik na świecie, zwykle to osiedlowe boisko, i go remontuje za swoje pieniądze. Robili tak między fawelami w Rio de Janeiro czy na Manhattanie w Nowym Jorku. To zasługa tylko i wyłącznie Podolskiego. Zrobili małe, betonowe boisko pomiędzy blokami. Niby nic szczególnego, ale inicjatywa super. Do Zabrza przyjechała Bundesliga z całym aparatem medialnym. Poszło w świat. Przyjechało też „Four Four Two” z ogromnymi zasięgami na całym świecie. Zwiedzają Zabrze, ja chodzę z nimi i opowiadam, zjeżdżamy do kopalni, robimy z tego kapitalny event. Jaka narracja jest w mieście? „Podolski zrobił nam pod górkę. Bo teraz będzie, że to nie my, a Podolski buduje boiska w Zabrzu”. What the f**k? Zamiast powiedzieć: „Lukas, dzięki, super akcja, Zabrze i Bundesliga – jadymy durś!”, to są pretensje. O tyyy niedobry. Boiska nam otwierasz? Kopiesz pod nami dołki? – podsumował.
Były rzecznik Górnika Zabrze we wspomnianym wywiadzie opowiedział wiele innych historii. Również o tym, że klub uprzykrzał mu życie. Ponadto zdradził, iż Lukas Podolski jest traktowany jako wróg, a klubem rządzi sekta. Przekaz medialny nazwał propagandą. Całość w linku poniżej.

Źródło: Weszło