„Polej, Robercik” – Magda Linette rozpaliła Twittera. „6 stycznia tweeta roku napisać to trzeba umieć”

Iga Świątek została wczoraj wybrana sportowcem roku w Polsce. Największe emocje wywołało jednak miejsce Roberta Lewandowskiego, który pierwszy raz od 13 lat wypadł z pierwszej „dziesiątki” rankingu. W brutalny sposób miejsce rodaka skomentowała Magda Linette, dodając wpis w mediach społecznościowych. 
Gala wywołała sporo emocji, jak niemal co roku. Statuetka oraz tytuł sportowca roku 2023 w Polsce przypadł jednak Idze Świątek. Nasza najlepsza tenisistka wyprzedziła Bartosza Zmarzlika oraz Aleksandra Śliwkę.
Swoją nominację do głównej nagrody otrzymała również Magda Linette, która ma za sobą najlepszy sezon w karierze. 31-latka nie znalazła się jednak w pierwszej „dziesiątce” najlepszych sportowców, zaś jej los podzielił niespodziewanie Robert Lewandowski.

„Polej”

Całą sprawę postanowiła skomentować sama Linette, dodając bardzo wymowny wpis na Twitterze. Zamieściła ona na swoim oficjalnym profilu bardzo popularny mem z Robertem Lewandowskim. W opisie dodała z kolei: „Polej, Robercik”.

Wpis Linette odbił się gigantycznym echem. W komentarzach możemy znaleźć multum pochlebnych odpowiedzi, podkreślających zachwyt nad dystansem tenisistki i chwalących jej humor. Ba, sporo osób stwierdziło nawet, że może to być wpis bieżącego roku, choć napisano go zaledwie 6 stycznia. Biorąc jednak pod uwagę okoliczności i całą otoczkę – nikt nie byłby raczej zdziwiony.

Niestety nie zabrakło też komentarzy negatywnych, które wytykają Linette żart nie na miejscu. Te są jednak w zdecydowanej mniejszości i kończą się raczej na próbie porównania dokonać 31-latki i Lewandowskiego.