BVB znalazła następcę Haalanda? Utalentowany 23-latek na celowniku

Kariera Erlinga Haalanda od jakiegoś czasu pędzi jak szalona. Norweg zadziwia cały piłkarski świat, a europejskie potęgi światowego futbolu zacierają ręce na myśl o jego ściągnięciu. Prędzej czy później Borussia Dortmund będzie musiała się pogodzić z utratą utalentowanego 20-latka. Wówczas trzeba będzie znaleźć jakiegoś następcę.

Umowa Haalanda z BVB obowiązuje do 2024 roku. Latem 2022 aktywuje się jednak klauzula, dzięki której Norweg będzie mógł odejść z Signal Iduna Park za jedyne 75 mln euro. Zdaniem dziennikarzy „ABC” łączna kwota za napastnika wyniesie około 150 mln przez wzgląd na prowizję Mino Raioli. 

Luka do zapełnienia

Po ewentualnym odejściu 20-latka z Borussii potrzebny będzie jakiś następca. Według informacji „Eurosportu” BVB ma już jednego kandydata na oku. Mowa o snajperze Sevilli, Youssefie En-Nesyrim.

Reprezentant Maroka jest obserwowany przez działaczy z Signal Iduna od dłuższego czasu. Do tej pory robił na Niemcach bardzo dobre wrażenie. Miał nawet okazję zmierzyć się ze swoim potencjalnym przyszłym pracodawcą w 1/8 Ligi Mistrzów. Tam jednak nie udało mu się zdobyć gola.

W tym sezonie 23-latek łącznie zanotował 37 występów w barwach andaluzyjskiego zespołu. W swoim dorobku ma 17 bramek, z czego cztery strzelone w Champions League. Umowa napastnika z Sevillą obowiązuje aż do 2025 roku, więc Borussia musiałaby wyłożyć na niego aktualnie sporą kwotę.