Boniek zrozumie transfer Zielińskiego do Arabii Saudyjskiej. „Na pewno nie powiem na niego złego słowa!”

 

Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat potencjalnego transferu Piotra Zielińskiego. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że najlepszym rozwiązaniem dla 29-letniego pomocnika byłoby pozostanie w Napoli.

Co dalej?

Umowa Piotra Zielińskiego z SSC Napoli obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Polak od dłuższego czasu nie może dojść do porozumienia z władzami klubu z południa Włoch. Pomocnik znalazł się również na oku innych klubów. W gronie zainteresowanych jest m.in. Al Ahli z Arabii Saudyjskiej. Zbigniew Boniek uważa jednak, że najlepszym rozwiązaniem dla „Zielka” byłoby pozostanie w Neapolu.

– Pozostanie w Napoli? To pewnie byłoby najlepsze wyjście. Takie, które odpowiadałoby piłkarzowi, a również moim zdaniem optymalne. Bo w teorii na inne ligi Piotrek ma czas. Mógłby pograć jeszcze w Europie, a za trzy-cztery lata pomyśleć o czymś innym, na przykład o MLS – powiedział Boniek w rozmowie z serwisem „WP Sportowe Fakty”.

Grosicki o hejcie na bramkarza Pogoni. „Dla mnie to niedopuszczalne” [CZYTAJ]

– Trudne negocjacje? Obie strony na coś się umówiły dwa-trzy lata temu i należy to respektować. W mojej ocenie, Zieliński i jego menedżer, zachowują się tu bardzo fair. Jeśli ktoś w tej sprawie gra „nieczysto”, to Laurentiis – dodał.

– Transfer do Arabii Saudyjskiej? Na pewno nie powiem na niego złego słowa! Wiem, że chce zostać w Napoli. Natomiast nic na siłę. Mówiłem wcześniej, że najlepiej jakby pograł jeszcze trzy-cztery lata w Europie, ale jak nie, to najwyżej już teraz ustawi się na „dwa życia” – podsumował były szef PZPN.

Źródło: WP Sportowe Fakty